İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

04 Aralık 19:48 Türkiye’nin deprem risk haritası: Tehlike altındaki bölgeler

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

İnegöl’de rehine skandalı!

Giriş : 14.10.2023 23:19 - Güncellenme : 14.10.2023 23:19

İnegöl’de meydana gelen olayda alkollü ve psikolojik sorunları olan bir şahıs abisi, babası ve bir sağlık personelini rehin aldı. Uzun uğraşlar sonucunda ikna edilen şahıs gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre olay sabah 06:45 sıralarında İnegöl’e bağlı kırsal Hamzabey Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre alkollü ve psikolojik sorunları olan 41 yaşındaki Metin Y. saat 06.45 sularında uykuda olan babası 69 yaşındaki Sadettin Y. ile tartışmaya başladı. Bağrışmalar üzerine odaya giren abla Kadriye A. babası ile kardeşini ayırmak isterken kolundan bıçak darbesi ile yaralandı. Saldırgan oğlunun elinden bıçağı almaya çalışan baba Saadetin Y.’nin de kolunda derin kesikler oluştu.

3 SAAT TERÖR ESTİRDİ

Babasını ve ablasını rehin alan Metin Y. yaklaşık 3 saat evde terör estirdi. Komşularının bağrışmaları duyması üzerine jandarmaya ve sağlık ekiplerine haber verildi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinden Tuğba E. yaralı Kadriye Y.’ye müdahale etmek isterken saldırgan Metin Y. tarafından rehin alındı.

Daha sonra evdekileri bırakan saldırgan kendi boğazına bıçak dayayarak teslim olmakta direndi. Jandarma ekiplerinin operasyonuyla etkisiz hale getirilen Metin Y. gözaltına alındı. Ağır yaralı olan 69 yaşındaki Sadettin Y. ve abla Kadriye Y. ambulanslarla İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Acil Serviste yapılan müdahaleler sonrası Saadettin Y. Bursa’ya sevk edildi. Hafif yaralı abla Kadriye A. ise tedavisinin ardından taburcu edildi.

Saldırgan Metin Y. ise hastanedeki tedavisinin ardından jandarma gözetiminde Bursa’ya sevk edildi.

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER