17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

İnegöl’de taksi ücretlerine zam geldi !

 İnegöl’de taksi ücretlerine de %37 zam geldi. Zamma gerekçe olarak akaryakıt fiyatlarındaki artış gösterildi.
EKONOMİ - Temmuz 5, 2022 6:32 pm A A

İnegöl’de artan akaryakıt fiyatları etkisini önce toplu taşıma, ardından şehirler arası yolcu taşımacılığı ve son olarak ticari taksilerde  gösterdi.

Uzunca bir süredir protestonun eşiğine gelen taksicilere beklediği haber Ukome’den geldi. Ukome yaşanan enflasyon ve artan akaryakıt fiyatlarını da göz önünde bulundurarak % 37’lik bir zamma karar verdi.

Taksimetre açılış ücreti 8 tl’den 11 tl’ye , indi bindi 22 tl’den 29’tl’ye kilometre başına 7.30 tl olan mesafe ücretide 10 lira oldu.

 

kemeravm.gif

Bu haber 850 kez okundu.
EKONOMİ - 6:32 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  TOKİ’den Son Dakika Uyarısı Başvurunuz İptal Olmasın
  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi. Bakanlık, başvuruların iptal olmaması için gerekli uyarıları yaptı.
 • 02
  Altın sert düştü !
  Altın fiyatları değer kaybetmeye tüm hızıyla devam ediyor. Ons altında yaşanan düşüş, gram altın fiyatlarını da vuruyor. Peki altın ne kadara düştü.
 • 03
  Mustafa Durmuş’un acı günü !
  Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş’un dedesi sanayi eşraflarından Şükrü Ak vefat etmiştir.
 • 04
  Botaş doğalgaza zam hazırlığında !
  BOTAŞ, ekim ayında sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza yüzde 10 üzerinde zam hazırlığı yaptığı öğrenildi.
 • 05
  Veteriner Hekimlerle Sokak Hayvanları İçin İş Birliği Yapılıyor
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın şehirde hizmet veren veteriner kliniklerinin sahipleriyle yaptığı istişare toplantısı sonrası, veteriner hekimler ile İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi arasında iş birliği başladı. Veterinerler, barınakta sokak hayvanları için yapılan çalışmalara katılmaya başladı.