12° Sisli
 • EURO 6.50
 • DOLAR 5.89

İnegöl’de Türk Şenliği Düzenlendi

İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri Türk tarihini anlamak ve uygulamalı olarak öğrenmek adına ” Türk Şenliği” düzenlendi.
Eğitim - Nisan 27, 2019 5:52 pm A A
Türk kültür ve tarihini uygulamalı olarak öğrenmek ve yaşamak adına İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri işbirliğinde ” Türk Şenliği” düzenlendi.
Sunuculuğunu Hepşen Aydın’ın yaptığı programda öğrenciler Türk örf ve adetlerini görsel bir şekilde görme şansı buldu.
Osmanlı ve Türk tarihinin bütün örneklerinin sergilenmeye çelışıldığı programa; İnegöl Belediyesi, İnegöl Ertuğrulgazi Derneği, İnegöl Mehter Takımı, Bursa Kılıç Kalkan ekibi, İnegöl Halk Eğitim Merkezi ve İnegöl Okçuluk Kulübü destek verdi.
Programın hazırlanmasında en büyük paya sahip olan okulun tarih öğretmenlerinden Derya Cihangir programa destek veren tüm kurum ve kuruluşlara , öğrencilerine ve okul idaresine teşekkür etti.
Bu haber 420 kez okundu.
Eğitim - 5:52 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  7 bin polis adayı alınacak
  Emniyet Genel Müdürlüğü, polis alımlarını Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla gerçekleştirecek.
 • 02
  Sınır ötesi operasyonda son durum
  Türkiye’nin Suriye’deki 3. kapsamlı askeri operasyonu olan ‘Barış Pınarı Harekâtı’ 9 Ekim saat 16:00’da başladı.
 • 03
  Mehmetçik’e anlamlı bağış
  İnegöl Ziraat odası meclis üyeleri Ekim ayı meclisinde aldıkları karar ile dikkatleri üzerlerine çekerek gururlandırdılar. İnegöl Ziraat odası Ekim ayı meclis toplantısında alınan karar ile meclis üyeleri huzur parası adı altında toplanan tüm geliri, yani 2 bin 600 Türk lirasını Mehmetçik vakfına bağışladılar. İnegöl Ziraat odasında makamında Basın Mensupları ile bir araya gelen İnegöl Ziraat […]
 • 04
  Fikret Fidan resmen Başkan oldu
  İyi Parti İnegöl İlçe Teşkilatı’nda uzun süredir beklenen Fikret Fidan başkanlığı partinin genel merkezi tarafından onaylandı.
 • 05
  Toplantı Ayrı Bir Heyecan Kattı
  Şampiyonluk hedefiyle yola çıkan Teyfik Demirhan başkanlığındaki Orhaniyespor yönetimi , şehir olarak hayali kurulan ve İl Olmayı sembolize eden 82 no’lu Orhaniyespor formasını Belediye Başkanı Alper Taban’a takdim etti.