16° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

İnegöl’de yüzde yirmi zam!

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Türkiye’nin farklı illerinden getirilen kurbanlıklar İnegöl Hayvan Pazarında bugün itibariyle görücüye çıktı. Kurbanlık fiyatları geçtiğimiz yıla oranla hayvan pazarında yüzde 20 zamlandı.
GENEL - Temmuz 1, 2020 8:10 pm A A

İnegöl Hayvan Pazarına dün gece getirilen hayvanlar bugünden itibaren satılmaya başlandı. Şu anda dörtte bir oranında dolu olan pazarda, fiyatlar 6 bin TL ile 25 bin TL arasında değişiyor.

FİYATLAR 6 BİN TL İLE 25 BİN TL ARASINDA

Pandemi nedeniyle bu yıl kurbanlıkların geç görücüye çıktığını belirten çiftçi Gökhan Muhsin, “Şu anda çadırların dörtte biri ancak dolu diyebiliriz. Temiz şartlar altında ve pandemiye karşı önlem alarak hayvanlarımızı satmaya devam edeceğiz. Fiyatlar geçen yıla oranla maksimum bin lira oynuyor. Tabi fazlasında da gözümüz yok, insayatif kullanıyoruz. Milletimiz kurbanlarını alsın ve kessin. Pazarda fiyatlar 6 bin TL’den başlıyor 25 bin TL’ye kadar çıkıyor. İnegöllü hemşerilerimizi pazara bekliyoruz. Şimdiden herkese hayırlı kurbanlar” ifadelerini kullandı.

GEÇEN YILA ORANLA YÜZDE 20 ARTIŞ VAR

Muş’un Bulanık ilçesinden getirdiği hayvanların satışına başlayan çiftçi Felemez Akgün ise, “Hayvanlarımızı Muş Bulanık’tan getirdik. Bizim tosunlarımız yayla malıdır, organik gıda tüketmiştir. İnegöl halkının kurbana çok duyarlı olduğunu düşünüyorum. Titizlikle kurban alır, bakar ve keserler. Herkes gücüne göre kurban kesiyor. Allah herkesin kurbanını kabul etsin. Fiyatlarda geçen yıla oranla yüzde 20 artış var. Tabi araba kiraları arttı, yem ve saman kiloları arttı. Hayvana da bakıyoruz emek ediyoruz sattığımız fiyatlarla ancak para kazanıyoruz.” şeklinde konuştu.


Bu haber 10270 kez okundu.
GENEL - 8:10 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kaçakçılar suçüstü yakalandı
  İnegöl’de Orman İşletme Müdürlüğünün kurmuş olduğu fotokapanlar sayesinde usulsüz kesim yaptığı tespit edilen şahıslar jandarma ekiplerine bildirilerek yakalandı.
 • 02
  Meteroloji İnegöl için hava tahmin raporunu açıkladı
  Meteoroloji İnegöl  için 22 Eylül 2020 Salı günü hava tahmin raporunu bildirdi. İnegöl’de  haftanın ikinci gününde sıcaklık 27 derece olurken, az bulutlu ve güneşli hava şehre hakim.
 • 03
  Korkutan açıklama !
  Türk Tabipleri Birliği Covid-19 İzleme Grubu’nun koronavirüs raporu açıklandı. 85 uzman ismin hazırladığı raporda, “Bizi bir tsunami bekliyor. Önümüzdeki kış, bahar ve yaz aylarını aşısız geçireceğimizi bilmek zorundayız” denildi.
 • 04
  Rıdvan Dilmen’den İnegöllü isime sert tepki!
  NTV spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Hürriyet Gazetesi köşe yazarı İnegöllü İsmail Er hakkında canlı yayında flaş iddialarda bulundu.
 • 05
  İnegöl’de koronavirüs haritası açıklandı !
  Tüm dünya ile birlikte ülkemizi ve ilçemizi de etkisi altına alan koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor.