17° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

İnegölspor Yönetimi Federasyona Tepkili !

Türkiye Futbol Federasyonu dün akşam saatlerinde resmi siteden yaptığı açıklama ile kulüplerden gelen talepler doğrultusunda liglerin oynanmayacağını, ancak liglerin ne şekilde tescil edileceğinin Federasyon tarafından kararlaştırılacağını duyurdu.
GENEL - Temmuz 1, 2020 6:02 am A A

Bu açıklamanın ardından İnegölspor yönetim kurulu yazılı bir açıklama yaparak Federasyon’un play off oynatmama kararına tepki gösterdi. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

” 30/06/2020 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2.Lig ve 3.Ligler ile ilgili almış olduğu Tescil kararı sonrası aşağıdaki açıklamaları yapmaya mecbur kıldık. Federasyonun yaptığı ”Maçlar oynanmayacak ve tescil kararını önümüzdeki günlerde açıklayacağız” sözlerinin ardından verilecek kararın adaletsiz ve eşit olmayacağı konusunda fikir birliğine varılmıştır. Ayrıca TFF’nin yaptığı bu açıklama kesinlikle Net’lik taşımamaktadır.
TFF’nin sezon başı bütün ligler için belirttiği Statü’nün 2.-5. Sıradaki takımların Play-Off oynamaya hak kazandığını belirtir madde açıkça yazmaktadır. Sezon başı belirlenen Statü’nün sezon içinde değiştirilmeyeceğini hatırlatır ve liglerin kalan bölümünü STATÜ’ye uygun şekilde Play-Off sistemiyle tamamlanmasını talep ediyoruz. İnanıyoruz ki 1.Lige ve 2.Lige yükselecek son takımın Play-Off sistemiyle yeşil sahada mücadele vererek bir üst lige yükselmesi daha adil bir karar olacaktır. Aksi verilecek kararın haksız rekabete yol açacağını ve sezon içinde maddi olarak spora yatırım yapan kulüplerin ciddi şekilde emeğine saygısız olacağı görüşündeyiz. Bu nedenle diğer güzide kulüplerimizle birlikte verilecek kararın STATÜ’ye uygun şekilde olmasını talep ediyoruz..

Saygılarımızla ” denildi.


Bu haber 36600 kez okundu.
GENEL - 6:02 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöllüler dikkat !
  Meteoroloji, İnegöl için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Yağışın yarın ve çarşamba günü etkili olacağı belirtildi.
 • 02
  Korkutan ceset şoku!
  Antalya’da ormanlık alanda çıkan küçük çaplı yangının söndürülmesinin ardından, alevlerin çıkış noktasında bulunan yanmış erkek cesedinin CHP Döşemealtı eski İlçe Başkanı Hasan Haluk Yalçın’a (53) ait olduğu belirlendi.
 • 03
  Kahreden haber şehidimiz var !
  Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama yürekleri dağladı.
 • 04
  Gerekirse Kardeşlerimizle Şehadete Yürürüz !
  MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına karşı haince ve hunharca yapmış olduğu saldırısına karşılık yazılı bir açıklama yaptı.
 • 05
  Altın fiyatları düşecek mi , artacak mı ?
  Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti. Dolar ve altının ons fiyatında yaşanan yükseliş altın fiyatlarını 13 lira birden artırdı. Peki altın bundan sonra düşer mi, çıkar mı?