17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

İnegölspor’a belediye eli değiyor

Eşref Güç yönetiminin olağanüstü kongre kararı sonrası kulislerde hareket devam ediyor. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban yaptığı açıklamada İnegölspor’un hedefe ulaşması için güzel bir ekip kurulmasında öncülük edeceklerini ifade etti.
GENEL - Eylül 26, 2019 10:14 pm A A

İnegölspor ile ilgili sorulan sorulara cevap veren İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, kongre sürecinde İnegöl Belediyesi’nin de öncülük edeceği bir liste yapıldığını açıkladı. Başkan Taban açıklamasında, ‘’Öncelikle alınan kongre kararı İnegölsporumuza ve şehrimiz için hayırlı olsun. Bu yılda yönetimin ikinci yılı ara dönem gelmeden kongre süreci gerçeklemiş olacak. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ben bu güne kadar devam etmeleri arzusu içersinde oldum. Çünkü başlayan bir süreci en güzel şekilde bitirmek, tamamlamak en doğru olduğunu düşündüğüm için ve arkadaşlarımızın da bu konu da gayretlerinin de zahir olmaması adına güzel başlangıçlar güzel bir şekilde neticelendirilsin diye bunu destekledim. Yine söyledim ve aynı yerdeyim.

ÖNCÜ OLAMIZ GEREKTİĞİ İFADE EDİLİYOR

Böyle bir gerçekleşmenin sonucu sonrası açıkçası tarafıma telefonlarda geliyor. Bu konuda duyarlı olan vatandaşlarımız veya görüşünü belirtmek isteyen arkadaşlarımız İnegölspor’la ilgili mutlaka öncü olmamız gerektiğini ifade ediyorlar. Şehrimizin bir değeri olduğunu, markası olduğunu ve şehir tanıtımında da önemli bir araç olduğunu gayet iyi biliyorum. Bu nokta da açıkçası tam olarak bu işin sevk ve idaresinde mi olmak, yoksa gerçekten buna öncülük mü etmek, bura da kamuoyununda da ben yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermekte istemem. Buranın hakimi sadece bu anlamda yetkilisi tabiki tek başıma yalnızca ben değilim.

https://www.facebook.com/151742841902180/posts/686625861747206?sfns=mo

BİLGİLER TOPLUYORUM 

Şuandaki mevcut yönetici arkadaşlarımıza da bunları sorabilirsiniz. Yani buraya arkadaşlarımızı da koyup işlerine de müdahale etmek bana çok yakışık bir durum olarak gelmiyor. Tamamen orada belediye eksenli bir yönetim kurmak bu da ne kadar doğru onu da değerlendirmek lazım. Bu süreçte kongre sürecine kadar açıkçası bu konudaki yetkili olan beraberinde geçmişte görev almış, İnegölspor’da söz sahibi olan kesimlerden bilgiler toplamaya çalışıyorum.

İKİ YILLIK HEDEF GERÇEKLEŞMİYOR

Ben şehrimin takımının iyi yerde olmasını istiyorum ancak bunu yaparken de göreve iki yıllığına geliniyor ve gerçekten iki yıllık hedef bir türlü gerçekleşemiyor. Bunlarla ilgili bütün detayları düşünmemiz lazım. Tabi şu anda tam bir sezon da diyemeyeceğiz artık dört maçı oynanmış beraberinde kalan maçlar devam edecek. Başı gibi düşünelim lakin bu noktada bu süreci tamamlayacak ve sonrası için mevcut yeni hedefleri de artık İnegölspor’un sürekli bulunduğu yerden daha ileriye gideceği bir noktaya varcağı bir çalışmayı ortaya koymak gerektiğini düşünüyorum.

İNEGÖLSPORLU TARAFTARLARIN KAYGISI OLMASIN

Daha profesyonel çalışmak lazım, veri ile çalışmak lazım, teknoloji ile çalışmak lazım. Bu bilgiler ışığında kararlar almak daha doğru olacağını düşünüyorum. Kurum ve şehir anlamında da bu metodu benimseyerek devam ediyoruz. İnegölspor’lu taraftarlarımızın da İnegölspor’umuzun sevenlerini de kaygıları olmasın. Karma güzel bir ekip oluşturulmasını arzu ediyorum. Buna öncülük etmeye de hazırım. İlle ben yöneteyim, İnegölspor’un başında biz olalım yönetelim gibi bir kaygı taşımıyorum. Ama iyi geçmesini arzu ediyorum. Bunun da bilinmesini istiyorum. Bununla ilgili de belirli görüşmeler yaparak kongre tarihine kadar güzel bir gerçekleşmenin olamasını arzu ediyorum.’’ dedi.


Bu haber 3550 kez okundu.
GENEL - 10:14 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ