29° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

İnegöl’ün gururu olmaya devam ediyorlar !

Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Milli Eğitim Bakanlığı Ders Aletleri Yapım Merkezi arasında yapılan sözleşme gereği bu yıl okul atölyelerinde 40.000 adet öğrenci sırası ile 2.500 adet sınıf ve öğrenci dolabı üretimi başladı.
Eğitim - Haziran 16, 2020 1:33 pm A A

İmal edilen sınıf dolapları ve öğrenci dolapları Marmara Bölgesi’nde bulunan okulların ihtiyacını karşılamaya yönelik. Okul sıra tabla üretimi ise Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde döner sermaye çalışması yapan meslek liselerine yönelik çalışmalar. Bu kapsamda 8 ay içinde üretimi tamamlanacak olan 40.000 adet sıra üst tablasının 4.000 adetinin üretimi tamamlanmış olup ilk parti sevkiyatı gerçekleştirildi. Sevk işlemi gerçekleştiren okullar arasında Bursa Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yanı sıra Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde döner sermaye çalışması yapan birçok meslek lisemiz de mevcut. Üreten okul olarak 4. yılını yeni tamamlamasına rağmen gerek döner sermaye çalışmalarında gerekse ahşap oyuncak üretiminde Türkiye genelinde söz sahibi duruma geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ders Aletleri yapım Merkezi ile yapılan sözleşmelerde Türkiye genelinde 40.000 sıra tablası ve 2.500 dolap üretimi ile lider konumda olan Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İnegöl’ün gururu olmaya devam ediyor.


Bu haber 1150 kez okundu.
Eğitim - 1:33 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Oryantrin’de sezon tescillendi !
  Panndemi süresi nedeniyle Türkiye Oryantiring Federasyonu, 2019-2020 sezonunun müsabakalar tamamlanamadan tescillenmesine karar verdi. İnegöl Belediyesi DOSTUM Oryantiring Takımı, bu sonuçlarla sezonu 5 Türkiye derecesi ile tamamlamış oldu.
 • 02
  3 Bölgede yıkım çakışmaları gerçekleştirildi !
  İnegöl Belediyesi 3 ayrı noktada kaçak yapı, tehlike arz eden metruk yapı ve bir kamu binasının yıkımını gerçekleştirdi.
 • 03
  Üreten kadınlara Büyükşehir desteği !
   Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’daki kadın kooperatiflerinin ve üreten kadın derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Türk toplumunda kadının ayrı bir yeri olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, üreterek ülkesine ve ailesine katkı sunan kadınların desteklenmesinin de bir o kadar önemli olduğunun altını çizdi.
 • 04
  İkinci el otoda neler oluyor ?
  Ağustos ayı sonunda yapılan ÖTV düzenlemesiyle birlikte artan yeni otomobil fiyatları, 2. el otomobil pazarına da yansıdı. 
 • 05
  O süre 2 ay uzatıldı !
  Adalet Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında açık cezaevinde bulunan hükümlülerin izin sürelerinin 2 ay daha uzatıldığını bildirdi.