-2° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

İnegöl’ün İl Olması İçin Kanun Teklifi Verildi !

Memleket Partisi milletvekilleri tarafından İnegöl’ün il olması için kanun teklifi verildi.
GENEL - Giriş : 11.01.2023 08:57 - Güncellenme : 11.01.2023 08:57 A A

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Memleket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Yasemin Soydan şu ifadeleri kullandı;

Memleket Partisi Milletvekillerimiz Sayın Özcan Özel ve Sayın Hüseyin Avni Aksoy, İnegöl İlçemizin İl olması için TBMM Başkanlığı’na; gerekçeleriyle birlikte kanun teklifi verdi.
Genel Başkanımız Sayın Muharrem İNCE, geçtiğimiz hafta İnegöl İTSO ziyareti sırasında vatandaşların talepleri üzerine ‘ Ticaret Odası Başkanı Sayın Yavuz Uğurdağ’ ın verdiği rakamlara göre İnegöl bir çok ülkenin bütçesinden daha fazla ticaret hacmine sahip. İl olmayı hak ettiğini düşünüyorum. Ancak yerel seçimlerdeki duruma göre Akparti’ye Bursa’yı kazandıran İnegöl’den giden oylardır. Bu sebeple İnegöl’ ü il yapmak isteyeceklerini düşünmüyorum. Biz çok yeni bir partiyiz. Henüz seçim görmedik.İki millet vekilimiz var. Kendilerinden teklif vermelerini isteyeceğim. ‘ diyerek konuyu TBMM’de gündeme getireceklerinin sözünü vermişti.
Kısa süre içinde vekillerimiz de gereken çalışmayı yapmış ve teklifi vermişlerdir. Kendilerine buradan tüm İnegöl halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Ancak iktidar milletvekili Sayın Vildan Yılmaz Gürel hanımefendi, Belediye Başkanımız Sayın Alper Taban ve Akparti İlçe Başkanı Sayın Mustafa Durmuş her ortamda İnegöl’ün geliştiğini büyüdüğünü dile getirirken bir tek il olma gerekliliğini söyleyemiyorlar. İnegöl ve İnegölüler için İl olma konusunda destek olmak zorundadırlar. Bu cesareti onlardan da bekliyoruz.

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 480 kez okundu.
GENEL - 8:57 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.