27° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

İNESMEK 21 BRANŞTA HİZMET VERİYOR

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Halk Eğitim Müdürlüğü ile beraber gerçekleştirdikleri İNESMEK kurslarında 21 branşta hizmet verdiklerini söyledi. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nuri Doğrul Caddesi üzerinde bulunan İNESMEK Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek kursiyerlerle buluştu. Kursların sürdüğünü belirten Aktaş, mevcut kursiyer sayısının 992 olduğunu da sözlerine ekledi. “21 BRANŞTA HİZMET VERİYORUZ” Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı […]
Güncel - Aralık 31, 2014 2:33 pm A A

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Halk Eğitim Müdürlüğü ile beraber gerçekleştirdikleri İNESMEK kurslarında 21 branşta hizmet verdiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nuri Doğrul Caddesi üzerinde bulunan İNESMEK Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek kursiyerlerle buluştu. Kursların sürdüğünü belirten Aktaş, mevcut kursiyer sayısının 992 olduğunu da sözlerine ekledi.

“21 BRANŞTA HİZMET VERİYORUZ”

Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İnegöl Belediyemizin sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattığı önemli projelerden biri olan İNESMEK kurslarını 2011 yılında hayata geçirmiştik. Bu sene 4. yılımız. Bu sene Milli Eğitimle yaptığımız protokol gereği, kurslarımızı Halk Eğitim Müdürlüğümüzle beraber gerçekleştiriyoruz. İNESMEK ile alakalı 2014-2015 eğitim öğretim dönemi kayıtlarını 01 Eylül itibari ile almaya başladık. 1 Ekim tarihinden itibaren derslerimiz başladı. İNESMEK kurslarında el sanatlarından bilişim teknolojisine, yabancı dil eğitimlerinden kişisel gelişim ile sanat ve tasarım kurslarına kadar pek çok alanda eğitim verilmektedir. Bu yıl 7 farklı kurs merkezinde 21 farklı branşta hizmet vermekteyiz. Bu branşlarımız; Arapça seviye a1, bilgisayar destekli mobilya tasarımı (3d max), bilgisayar destekli muhasebe, bilgisayar destekli proje çizimi (autocad), bilgisayar kullanımı, diksiyon, iş ve sosyal hayatta iletişim, yatak odası tekstili hazırlama, dekoratif ahşap süsleme, fotoğraf çekimi, hasta kabul işlemleri-tıbbi sekreterlik, İngilizce seviye a1, ev yemekleri hazırlama, hızlı klavye kullanımı, kadın giysileri dikimi 1, kadın giysileri kalıp hazırlama, keçe yapımı, kuaförlük, Rusça seviye a1 ve ebru. 7 farklı kurs merkezlerimiz ise şöyle; Nuri Doğrul Kurs Merkezi, Kültür Sarayı Kurs Merkezi, Gençlik Merkezi Kurs Merkezi, Alanyurt Kurs Merkezi (Ek Hizmet Binası), Huzur Mahallesi Kurs Merkezi, Yunus Emre Mahallesi Kurs Merkezi (Alanyurt Konutlar Bölgesi) ve Yeniceköy Mahallesi Bilgi Evi” dedi.

2014-15’TE 3 BİN 889 ÖN KAYIT ALINDI

Nuri Doğrul Caddesindeki İNESMEK Kurs Merkezi’mizdeki branşlar ile ilgili bilgi veren Aktaş, “Bilgisayar Destekli Mobilya Tasarımı (3d Max), Bilgisayar Destekli Proje Çizimi (Autocad), İş ve Sosyal Hayatta İletişim, Dekoratif Ahşap Süsleme, Hasta Kabul İşlemleri-Tıbbi Sekreterlik, İngilizce Seviye A1, Hızlı Klavye Kullanımı, Kadın Giysileri Dikimi 1, Kuaförlük, Ebru ve Filografi’dir. 2014-15 eğitim öğretim yılında toplam 3 bin 889 ön kayıt aldık. Şu an kurslara devam eden kursiyer sayımız 992’dir. Bulunduğumuz Nuri Doğrul Caddesi Merkez Binadaki kursiyer sayımız ise 289’dur. Halen Nuri Doğrul Kurs Merkezimizden kurslarımıza kayıtlarımızı kabul ediyoruz. Ayrıca kurs merkezlerimize gelemeyen vatandaşlarımız için web sitemiz üzerinden de online kayıt alıyoruz. İNESMEK için dizayn edilen web sitemiz olan www.inesmek.org adlı adresten vatandaşlarımız kurslarla alakalı istediği bilgiye ulaşabilecek ve kayıt yaptırabilecektir. Kurslarımıza 14 yaşını tamamlayan tüm İnegöllü hemşerilerimiz ücretsiz olarak katılabilmekte. Kurslarımızı başarı ile tamamlayan kursiyerler; Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacaktır” şeklinde konuştu.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2140 kez okundu.
Güncel - 2:33 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YAŞ DÜZENLEMESİ GELİYOR !
  Ekonomik reformlar içinde yer alan 18 yaş altı gençlerin Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) girmesine imkan tanıyan düzenleme Meclis’e gönderildi.
 • 02
  YENİ HAYVAN PAZARI KURBAN BAYRAMINA YETİŞECEK !
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, yapımı süren yeni hayvan pazarı alanında çalışmaların aktif bir şekilde devam ettiğini belirterek Kurban Bayramına sürecin tamamlanacağını ifade etti.
 • 03
  Dev şirket işçi alacak !
  Dünyanın en büyük elektronik ticaret parekendecisi Amazon, 75 bin kişiye daha iş verileceğini ve koronavirüs aşı belgesi gösterenlere 100 dolar ikramiye verileceğini duyurdu.
 • 04
  WhatsApp’ta son 1 gün !
  Sosyal medya uygulaması WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası için uzattığı süre yarın doluyor. Son 1 gün kala kullanıcılar, karara ilişkin görüşlerini dile getirdi.
 • 05
  ALTINDAKİ YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR !
  Bayram tatili nedeniyle yurtiçi piyasaların kapalı olduğu günde dolar/TL’de ise yükseliş eğilimi devam ediyor. Altın kritik sınır olan 499 TL’ye geldi.