Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

İnesmek Butik Törenle Açıldı

İnegöl Belediyesi’nin aile bütçelerine katkı sağlamak isteyen bayanların el emeği göz nuru ürünlerini satışara sunarak kazanca dönüştürdüğü İnesmek Butik, Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.
GENEL - Mart 5, 2021 5:46 pm A A

İnegöl Belediyesi, mevcutta bulunan Hanımlar El Emeği Çarşısını revize ederek Beşinci Mevsim Kültür Merkezimizde modern bir mağaza oluşturdu. Eski sistemle çalışan Hanımlar El Emeği Çarşısı güncellenerek günümüz şartlarına uyarlandı, online ticaretin de sisteme dahil edildiği bir mağaza havasında modern bir butik oluşturuldu.

45 GÜNDE 95 ÜRÜN SATIŞI YAPILDI

Beşinci Mevsim Kültür Merkezi zemin katında oluşturulan mağaza, şehrimizdeki tüm üreten ve ürettiğini kazanca dönüştürmek isteyen kadınlara hitap ediyor. İnesmek kursiyerlerinin de kurslarda ürettikleri ürünleri kazanca dönüştürebilme imkanı tanıyan İnesmek Butikte; çeyizlik eşya, bebek ürünleri, dekoratif ev aksesuarları ve tablolara kadar birçok ürünü bulmak mümkün. E ticaret satışının da yapıldığı İnesmek Butik’te açılışından itibaren ilk 45 günde 95 ürün satışı yapıldığı, toplamında ise 7 bin 145 TL’lik gelir sağlanarak üyelere teslim edildiği belirtildi.

625 üyesi bulunan İnesmek Butik Mağazası, bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Sadece bayanların katıldığı açılış töreninde Belediye Başkanı Alper Taban’ı temsilen eşi Birnur Taban yer aldı. İnesmek Butik Mağazası üyeleri, bayan meclis üyeleri ve davetlilerin yer aldığı açılışta, kurdele kesimi ile mağazanın açılışı yapılarak ardından içerideki ürünler incelendi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2560 kez okundu.
GENEL - 5:46 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Zabıtadan polise pastalı kutlama !
  Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıtası, Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ıncı yılını, Acemler’deki kontrol noktasında nöbet tutan polislere pasta keserek kutladı.
 • 02
  Mhp’li isimlere silahlı saldırı !
  Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcılarına silahlı saldırı düzenlendi.
 • 03
  Müzelerimiz örnek olmaya devam ediyor !
  Balıkesir Gömeç ilçesine ve Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Kent Müzesi kazandırmak isteyen Gömeç Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Belediyesi, İnegöl Kent Müzesi ile Mobilya Müzesini örnek alıyor. İki belediyeden gelen heyetler, müzelerde inceleme yaparak bilgi aldı.
 • 04
  BANKALAR MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ !
  Koronavirüs vaka sayılarının 50 binin üzerine çıkmasıyla özel sektör de kendine göre tedbirler almaya başladı. İlk adımı atan bankalar, mesai saatlerini değiştirdi. İşte bankaların güncel çalışma saatler.
 • 05
  10 kat arttı !
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da il sağlık yöneticileriyle salgın sürecini değerlendirdiklerini vurgulayarak, Mart başına göre vaka sayılarında 10 kat artış gördüklerini duyurdu.