18° Açık
 • EURO 6.28
 • DOLAR 5.66

İnsanlık susuyor, Müslümanlar susuyor

Ülkü Ocakları İnegöl İlçe Başkanlığı Hukuk Ve Bayanlar Teşkilatından Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeynep Ülkü Avcı Doğu Tüsrkistan’daki zulme haykırdı.
Manşet Haber - Aralık 11, 2018 6:51 pm A A

Dünya İnsan Hakları Gününde “Doğu Türkistan Meselemiz” in incelemesi Ülkü Ocakları İnegöl İlçe Başkanlığı Hukuk Ve Bayanlar Teşkilatından Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeynep Ülkü Avcı Dünya İnsan Hakları gününde Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dikkat çekti.

AÇIKLAMA YÜREKLERE SU SERPMİYOR

10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dikkat çekmek adına Ülkü Ocakları İnegöl İlçe Başkanlığı Hukuk Ve Bayanlar Teşkilat sorumlusu Zeynep Ülkü Avcı yaptığı basın açıklamasında; ‘’10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü olarak belirlenmiş olup ülkemizde birçok sivil toplum kuruluşu, barolar, meslek kuruluşları bu günün önemine binaen bu günde bildiriler sunmuş, çalışmalar yapmıştır.
İnsan hakları konusuna dikkat çekilmesini önemli ve değerli bulmakla birlikte eksik ve hatta ikiyüzlü olarak bulduğumuz bir yönünün de olduğunu söylemek isterim. Zira gerek hükümetimizin gerekse sivil toplum kuruluşlarının kanayan yaramız Doğu Türkistan için tatmin edici, derman olucu bir çalışması yahut girişimi bulunmamaktadır. Hal böyle iken yapılmış hiçbir açıklama yüreklere su serpmiyor.

İNSANLIK SUSUYOR

Konuşmalarına devam eden Avcı, ”İnsan Hakları konusunda en temel başvuru metni herkesin malumudur ki İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’dir. Metin olarak oldukça olumlu, bütünleyici olan bu metni incelemeye geçmeden evvel söylemeliyim ki bu metni kendine kaynak edinmiş insan hakları konusunda uzmanlaşmış gerek Türkiye de gerekse dünyada birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bu kurum ve kuruluşların çokluğunun yanında Doğu Türkistan için yapılmış yahut yapılması planlan çalışmaların azlığı arasındaki tezatlık üzerinde düşünülmesi gereken bir husustur.  Dünya susuyor, insanlık susuyor en acısı da Müslüman ülkeler susuyor. Ancak bizler susmamalıyız; Doğu Türkistan her Türk milliyetçisinin öncelikli meselesi olmalıdır. Bizler sustukça Doğu Türkistan’ın ve zulüm altındaki her kardeşimizin vebali üzerimize olacaktır’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 100 kez okundu.
Manşet Haber - 6:51 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Balakuş’tan ROK tepkisi
  DP İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programına Boşnaklara ağır hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’nın dönüşüne tepki gösterdi.
 • 02
  Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu
  İnegöl Belediespor, Özel İnegöl Cihangir Hastanesi ile sağlık sponsorluğu protokolü imzalandı.
 • 03
  Karamollaoğlu HDP’li belediyeleri savundu
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, üç HDP’li belediyeye kayyum atanmasına Twitter adresinden tepki gösterdi.
 • 04
  Halk otobüsü yaya kadına çarptı
  İnegöl’de Baykoca Mahallesi’nde meydana gelen kazada özel halk otobüsü yaya halindeki genç kadına çarptı.
 • 05
  Vakıfköy Kent Parkı’nda sona doğru
  Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer […]