Açık
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

İslam Memiş’ten gram altın uyarısı !

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altın için beklediği zirveyi açıklarken direnç seviyelerine dikkat çekti.
EKONOMİ - Giriş : 04.03.2023 15:58 - Güncellenme : 04.03.2023 15:58 A A

Finans analisti İslam Memiş, gram altın için dikkat çeken değerlendirmeler yaptı. Memiş’in beklediği seviyeye dair öngörüleri ve kritik olarak aktardığı ‘direnç seviyeleri’ dikkat çekti.

İslam Memiş, gram altın için şu değerlendirmeleri yaptı:

“Gram altın TL ekranlarda 1116 lira ancak, 1126-41 lira aralığında. 25-30 TL’lik bir makas aralığı var ekranlarla. Yukarı yönlü hareketlerde 1170 lirayı direnç seviyesi olarak takip edeceğiz.

Ons altında 1850 direncini takip edeceğiz. 1840’a kadar yükseldi. Yatay seyrini koruyor. Düşüşler alım fırsatı. Beklentimiz yine pozitif yönde. Ons gümüş 20.85 seviyesinde. Biraz daha bekletiyor. İstediği kadar bekletsin, yıllık getiride altına kıyasla fazla getiri sağlamaya devam ediyor. Düşüşleri alım fırsatı olarak görmeye devam ediyoruz. 13.25 lira gümüşün gram fiyatı fiziki tarafta.

Hem küresel hem de yurt içi piyasalarda siyasi odaklı gelişmeler takip ediliyor. Biraz da bu tarafla oyalanacak piyasalar. Küresel piyasalarda herhangi bir olumsuz gelişme de şu an için yok.”

resim yükle kemeravm.gif

Bu haber 530 kez okundu.
EKONOMİ - 3:58 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Optimar’ın anketine göre partilerin oy oranları
  Seçime kısa bir süre kala sosyal medya ve anket şirketleri tarafından anket çalışmaları hızlandı. Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçim anketi optimar şirketi tarafından yayınlandı. Optimar, 23 ilde 1.916 kişinin katılımı ile 13-18 Mart tarihleri arasında yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı.
 • 02
  Ağıralioğlu: Bu vebale ortak olmayacağım
  Yavuz Ağıralioğlu: Parti teşkilatlarımızın hissiyatı ise bilinsin, duyulsun istiyorum. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım.
 • 03
  SOMA MAÇ BİLETİ ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ
  İnegölspor Futbol Şube Sorumlusu Cihan Bozacılar, yarın saat 14.00’da oynanacak Somaspor maçına gelmek isteyen öğrencilerin bilet bedellerinin yönetim kurulu tarafından karşılanacağını açıkladı ve tüm futbol severleri maça davet etti.
 • 04
  Emekliye zam düzenlemesi Meclis’te!
  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasını da içeren kanun teklifinin meclise sunulduğunu duyurarak söz konusu yeni zammın 7 bin 500 lira üzeri alanlara uygulanmayacağını söyledi.
 • 05
  AK Parti Bursa’da kimler aday adayı oldu ?
  28. Dönem Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için AK Parti Bursa Milletvekili aday adaylığı başvurusu yapanların tam listesi belli oldu.
resim yükle
resim yükle