20° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

İTSO-BTSO İşbirliği

Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaret eden İTSO Başkanı Metin Anıl, İTSO ile BTSO’nun el ele yapacağı çalışmaların, Bursa’ya büyük katkı sağlayacağını söyledi.   İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetimini ziyaret ettiler. İTSO Meclis Başkanı Sadık Gülerer, Yönetim Kurulu Üyeleri […]
EKONOMİ - Ocak 14, 2015 11:23 am A A

Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaret eden İTSO Başkanı Metin Anıl, İTSO ile BTSO’nun el ele yapacağı çalışmaların, Bursa’ya büyük katkı sağlayacağını söyledi.

 

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetimini ziyaret ettiler. İTSO Meclis Başkanı Sadık Gülerer, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Mustafa Şentürk’ün hazır bulunduğu ziyarette oda Başkanı Metin Anıl İnegöl ekonomisi hakkında bilgi verdi.

 

TALEPLERİNİ İLETTİ

Başkan Metin Anıl, BTSO’nun son dönemde yaptığı çalışmaları çok yakından takip ettiklerini söyledi. İTSO olarak bu çalışmalara destek vermek istediklerini de vurgulayan Başkan Anıl, “BTSO yönetimi ilçe odalarıyla sinerji toplantıları yapıyor. Bu toplantıların daha da verimli olması için bazı taleplerimiz var” dedi.

 

İTSO ÜYELERİ BTSO İLE FUARLARA GİDECEK

BTSO’nun yurt dışındaki fuarlara katılmak isteyen üyeleri için Yenişehir’den uçak kaldırdığını vurgulayan Başkan Anıl, “Bizim üyelerimizden de bu fuarlara katılmak isteyenler oluyor. Sayıca az oldukları için bizim her fuara uçak kaldırmamız mümkün değil. Sizin organizasyonlarınıza dâhil olmak isteyen üyelerimize gereken kolaylığı sağlamanızı bekliyoruz” dedi. Metin Anıl, BTSO’nun sektör meclislerindeki bilgilerinden istifade etmek istediklerini, BTSO’ya gönderilen ve BTSO tarafından üretilen ekonomik raporların İTSO’ya gönderilmesini talep etti. Anıl, BTSO’da meclis üyelerine uygulanan anketlerin sorularını alıp İTSO’da uygulamak istediklerini sözlerine ekledi.

 

“İNEGÖL’ÜN SANAYİLEŞMEDEKİ TECRÜBELERİNİ DE PAYLAŞIRIZ”

İnegöl ekonomisinin de çok dinamik bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan İTSO Başkanı Metin Anıl, özellikle son 30 yılda İnegöl’de sanayileşmenin hızlandığını belirtti. Bursa’nın Türkiye’deki ilk OSB kurulan il olduğunu da vurgulayan Metin Anıl, “İnegöl’de de Türkiye’nin ilk ilçe OSB’si kuruldu. Sonrasında 2. OSB’mizi kurduk ve 2 tane de Islah OSB çalışmamız sürüyor. Türkiye’nin ilk genel arıtma tesisi İnegöl’de kuruldu. Çamur kurutma tesisimiz de var. Bu konudaki tecrübelerimizi Bursa ile paylaşmak isteriz” şeklinde konuştu.

 

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

İTSO Başkanı Metin Anıl İTSO ile BTSO’nun el ele yapacağı çalışmaların Bursa’ya büyük katkı sağlayacağını da söyledi. İTSO olarak İnegöl’ün sanayileşmesine gereken katkıyı koymak için planlı çalışmalar yaptıklarının altını çizen Başkan Anıl, “BTSO’nun da desteğiyle daha büyük işlere imza atacağımıza inanıyoruz. Birlikten kuvvet doğacaktır. Yapılacak çalışmalar İnegöl ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Böylece kentimizin ekonomisini büyüyecek, bu da ülkemizin ekonomisini daha da büyütecektir” diye konuştu.

 

HER TÜRLÜ KATKIYA HAZIRIZ

BTSO Başkanı İbrahim Burkay’da yapılan ziyaretten memnun olduğunu söyledi. BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk ve Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaretin İTSO ve BTSO’nun devam eden iş birliğine ivme kazandıracağını vurgulayan Burkay, “Bizim yürüttüğümüz çalışmalar var. Ama gündemimizde olduğu halde önceliğimizde olmayan işler olabilir. İkili ilişkilerimizi geliştirsek öncelik sıralarımızı değiştirerek daha verimli çalışmalara imza atarız”dedi.


Bu haber 1420 kez okundu.
EKONOMİ - 11:23 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tarımda hedef akıllı üretim
  Bursa’nın marka değerini kültür ve turizmde olduğu gibi tarımda da artırmak istediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ekilebilir alanlarda akıllı üretim ve hassas tarım uygulamalarını yaygınlaştırmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.
 • 02
  Kritik uyarı !
  Uzmanlar uyardı, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi’nin Normalde  mayısın ortalarında görülmeye başlarken, bu yıl nisanın sonlarında başladı. Geçmiş 2-3 yıla göre vaka sayısında da bir miktar artış var.
 • 03
  Çarşıda Yüzler Gülüyor !
  Koronavirüs tedbirleri kapsamında Mart ayı sonlarında dükkanlarını kapatan çarşı esnafı, yeni sosyal hayat kuralları kapsamında Bursalılara hizmet vermeye başladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çarşı esnafını ziyaret ederek hayırlı ve bol kazançlar diledi.
 • 04
  Bursa Valiliğinden Flaş Açıklama Geldi !
  Bursa Valiliği yeni il hıfzısıhha kurulu kararlarını açıkladı.
 • 05
  İnegöl’lü Galerici Bursa’da Öldürüldü !
  İnegöl’de Galericilik yapan Hayrullah Yücel Çalışmaz Bursa’da otomobiliyle seyir halindeyken yanında bulunan ve kimliği henüz belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.
şanlıurfa araç kiralama