17° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

İyi Parti Kadın Kollarından Tepki !

İyi Parti Kadın Kolları adına yazılı bir açıklama yapan İlçe Sekreteri Özlem Namlıoğlu son günlerde küçük kız çocukları adına televizyonlarda yapılan yorumlara tepki gösterdi.
GENEL - Mayıs 22, 2020 5:04 pm A A

Namlıoğlu açıklamasında ” Bizler, çocuk istismarı ve tecavüz vakaları nasıl biter diye düşünürken, faillere en ağır cezaların verilmesini isterken, televizyonlarda koca koca erkeklerin çocuk vücudu üzerinden, küçük çocukların evlilik rızası üzerinden konuşmaları artık bizleri utandırıyor. Evet, artık başkaları adına utanmaktan yorulduk!

Kamuoyunun bildiği üzere geçtiğimiz günlerde adının başında Prof yazan bir erkek, bir televizyon kanalında, 12-13 yaşlarındaki kız çocuklarının mükemmel vücutlarından (!) bahsetmiş, doğurganlıklarını, süper kadın olduklarını anlatmıştır! 12 – 13 yaşındaki çocuk nasıl kadın olarak görülür, hangi dünya görüşü, hangi vicdan yada hangi düşünce bunu meşru görür aklımız almıyor. Bebekle oynayacak yaştaki çocukların bebek sahibi olmasını anlatan bir zihniyet var karşımızda! Allah aşkına, kız çocuğu deyince cinsellikten, doğumdan, anne olmaktan başka bir şey gelmiyor mu aklınıza? Mesela, o çocukların eğitimini, sağlığını, güvenliğini veya mutluluğunu düşünmek hiç mi aklınıza gelmiyor? Allah’ım çocuklarımızı bu zihniyettekilerden korusun.

Bir başka konu da 15 yaşındaki kız çocuklarının rızası geçerli mi değil mi tartışması! Geçerli bir rızadan bahsedilmek için kişinin akıl baliğ olması gerekir. Yani rıza akılla ilgilidir, cinsellikle değil! 15 yaşındaki kız çocukları evlendiriliyorsa burada çocuğun değil ailesinin rızasından bahsedilir! Siz 15 yaşındaki çocuğun, “Evleneceksin!” diyen ailesine karşı koyabileceğini mi düşünüyorsunuz? Zorla rıza mı olur? Karşı koyma şansı olmayanın rıza mı olur? Bu mantalitede rıza gösteren ailedir, çocuğa ise kabullenmek, boyun eğmek, çocuk yaşta çocuk sahibi olmak düşer!

Bu sorunun ise tek çözümü vardır. O da faillerin affedilmesi değil, çocukların evlendirilmemesidir! Kız çocuklarının süper kadın (!) gibi görülmemesidir. Kız çocuklarının tabir-i caizse doğum makinası gibi görülmemesidir. Mesela, hırsızlığın yarattığı toplumsal sorunun çözümü için hırsızlığın serbest olmasını mı savunacaksınız? İşte 15 yaşındaki çocuğun rızasından bahsedip meşru görmek bu kadar abestir!

15 yaşındaki çocuğun rızası olduğunu savunanların buna gerekçe olarak zinanın suç olmamasını göstermesi de olayın çarpıtılmasından başka bir şey değildir. Mevcut iktidar zina suçunu kaldırdığı gibi geri getirsin, bunun çocuk istismarı ile çocukların evlendirilmesi ile ne ilgisi var?

Bakın beyler! Bizler anneyiz! Kız çocuk denildiğinde, kadın denildiğinde cinselliğin ön plana çıkarılmasından, küçücük çocukların bedenleri hakkında patavatsızca konuşulmasından bizler yorulduk. Kadınların, kız çocuklarının evlendirilmesi, anneliği, kadınlığı gibi konularda koca koca erkeklerin çıkıp ahkam kesmesinden yorulduk. Çocuklarımızın bedeninden elinizi de dilinizi de artık uzak tutun!” dedi.

 

 


Bu haber 2120 kez okundu.
GENEL - 5:04 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de ortalık karıştı !
  Gece saatlerinde Orhaniye Mahallesi Zürra Sokak içerisinde kavga olduğu , silahla ateş edildiği ve yaralan şahıs olduğu bilgisi üzerine emniyet ekipleri bölgeye geçti.
 • 02
  İnegöl Emniyetin’den şok operasyon !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ve Narkotik Grup Amirliği ekiplerince İnegöl Sokak Satıcılarını yakalamaya yönelik yapılan çalışmalarda Uyuşturucu Satışı Yaptığu tespit edilen A. K. isimli şahıs, Sinanbey Mahallesi Murat Caddesi üzerinde takip edildiği sırada Emniyet ekiplerini farkedince, elinde bulunan çantayı bırakıp kaçmaya başladı.
 • 03
  Bekçi alımı başvuruları başladı !
  Polis Akademisi Başkanlığı’nın yaptığı bekçi alımı duyurusunun ardından başvuru tarihleri de belli olmuştu. Bekçi alımı başvuruları başladı!
 • 04
  Şehitler Anıtı’na özel sergi salonu
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl 19 Eylül Gaziler Günü’nde ziyarete açtığı Mihraplı Şehitler Anıtı’na, bu yıl da kahramanlık mücadelesinin fotoğraf, canlandırma maketler ve şehit aileleri tarafından bağışlanan özel eşyaların sergilendiği ayrıcalıklı bir sergi salonu kazandırdı.
 • 05
  İNEGÖL BELEDİYESPOR:3 BURSA BÜYÜKŞEHİR BLD.SPOR:0
  AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden İnegöl Belediyespor, İnegöl Spor Salonu’nda ağırladığı Bursa Büyükşehir Belediyespor’u 3-0 mağlup etti.