Açık
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

İYİ Parti’li vekiller kazan kaldırıyor!

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in 6’lı masaya geri dönmesi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak aday çıkmasının ardından İYİ Parti’li bazı vekillerin kazan kaldırdığı iddia edildi.
GENEL - Giriş : 14.03.2023 16:34 - Güncellenme : 14.03.2023 16:34 A A

Altılı masayı yıkıma götüren son toplantıda İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e sert sözlerin söylendiğinin ortaya çıkması, Akşener’in kumar masası olarak adlandırdığı ittifaka geri dönmesi, ittifak paydaşlarının HDP ile açıktan bakanlık pazarlığına girişmesi İYİ Parti’de büyük krize sebep oldu.

Parti içerisinde harekete geçen bazı üst düzey isimlerin yaşanan rahatsızlık üzerine geniş kapsamlı açıklama yapacağı öğrenildi.

Geniş katılımlı istişarelerin devam ettiği, her yönüyle durum tespiti yapıldığı, İYİ Parti’nin öncü milletvekillerinin parti içinde yaşanan rahatsızlığı kamuoyu önünde deklare edecekleri bildirildi.

 

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HAMLE NETLEŞECEK

 

Haber7’nin İYİ Parti kulislerinden edindiği bilgilere göre vekiller, parti içerisinde uzun zamandır dile getirilen huzursuzluğu gündeme taşıyacak. Altılı masanın bütün paydaşlarının değil, 5 partinin ağırlığıyla alınan kararlar sonrası Meral Akşener’in iradesinin yok sayıldığı ve ortak akıl, ortak istişarenin ortadan kalktığı düşüncesiyle bir araya gelen vekillerin “Parti için değil Türkiye için konuşacağız” diyerek yeni bir hamle yapacağı öğrenildi. İYİ Partili vekillerin siyasette yeni bir dönemin kapısını aralayacak hamleyi önümüzdeki günlerde İYİ Parti seçmenine açıklayacağı ifade edildi.

 

RAHATSIZLIĞA KONU OLAN 8 MADDE

“Ortak akıl, ortak istişare” adı altında görüşmelerini sürdüren İYİ Partili isimlerin kamuoyunun karşısına çıkacağı ve rahatsızlığa konu başlıklarının şunlar olduğu belirtiliyor;

 

Akşener masada hakarete uğramıştır.

Ortak akıl, ortak istişare yok sayılmıştır. Altı partinin değil, 5 partinin dediği olmuştur.

Genel başkanın hukukunun olduğu yerdeyiz.

Karar alma süreci sağlıklı yürütülememiştir.

Ahlaki üstünlüğü korumak zorunda olan muhalefet yıpranmıştır.

Bu kararların hiçbir tarafında yokuz

HDP ve CHP’ye daha önceki tavrımız neyse yine aynı noktadayız

Parti aidiyetiyle değil, devlet ve millet aidiyetiyle konuşacağız

 

resim yükle kemeravm.gif

Bu haber 500 kez okundu.
GENEL - 4:34 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  SOMA MAÇ BİLETİ ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ
  İnegölspor Futbol Şube Sorumlusu Cihan Bozacılar, yarın saat 14.00’da oynanacak Somaspor maçına gelmek isteyen öğrencilerin bilet bedellerinin yönetim kurulu tarafından karşılanacağını açıkladı ve tüm futbol severleri maça davet etti.
 • 02
  Emekliye zam düzenlemesi Meclis’te!
  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasını da içeren kanun teklifinin meclise sunulduğunu duyurarak söz konusu yeni zammın 7 bin 500 lira üzeri alanlara uygulanmayacağını söyledi.
 • 03
  AK Parti Bursa’da kimler aday adayı oldu ?
  28. Dönem Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için AK Parti Bursa Milletvekili aday adaylığı başvurusu yapanların tam listesi belli oldu.
 • 04
  İnegölspor çıkış arıyor !
  Geçtiğimiz haftayı deplasmanda aldığı tarihi farkla mağlup kapatan İnegölspor yarın kendi sahasında ağırlayacağı Somaspor’u yenerek yeni bir seri yakalamak istiyor.
 • 05
  İnegöl Belediyesi 3 Takımla Teknofest Finallerinde
  Baykoca Proje Takımlarının geliştirdiği projelerle düzenli olarak son 3 yıldır Teknofest’e katılan İnegöl Belediyesi, Teknofest 2023 için de iddialı. Geçtiğimiz 2 yılda alanlarda derece elde eden Baykoca Proje Takımlarının geliştirdiği 3 proje, 2023 yılında yapılacak Teknofest için finale kaldı.
resim yükle
resim yükle