16° Hafif yağmur
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Jandarma İz Sürdü Şebeke Çökertildi

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 24 Kasım 2019 günü yapılan yol kontrolü esnasında hareketlerinden şüphelenilen araca dur ihtarına  bulunulmuş , araç dur ihtarına uymayarak kaçmıştır.
3. Sayfa - Kasım 26, 2019 8:13 pm A A

Yaşanan kovalamaca sonununda şüpheliler kaçarak izlerini kaybettirdi. Vakit kaybetmeden harekete geçen ekipler olaya karışan şüpheliler ve aracın tespit edilmesi amacıyla özel ekip oluşturarak araştırma ve tespit çalışmalarına başladı. Takibi yapılan araçta bulunan plakanın 23 Kasım 2019 günü Osmangazi İlçe Merkezinde çalındığı belirlendi.

Yaklaşık 100 km’lik geniş bir alan içerisinde bulunan tüm güvenlik kameraları ve PTS/MOBESE kayıtları tek tek titizlikle toplanarak süratle incelendi. Şüphelilerin olayda kullandıkları aracın gerçek plakasının güvenlik kamera kayıtlarından tespit edilmesi üzerine araç sahibi İzmir/Kemalpaşa İlçesinde S.Ç. isimli şahsın olduğu tespit edildi. İzmir İl Jandarma Komutanlığı ile koordine kurularak şahsın ifadesi alındı. Aracın tescil sahibi tarafından iki ay önce Orhangazi İlçesinde A.G. isimli şahsa satışının yapıldığı belirlendi. PTS kayıtlarının yapılan incelemesinde son olarak Yalova ilinde bulunduğu ve Yalova ilinde bir hırsızlık olayına karıştıkları ve ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakıldıkları tespit edildi.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü ile koordine kurularak şüpheliler tarafından kullanılan aracın Yedi Emin otoparkına çektirilerek üzerinde teknik inceleme yapıldıktan sonra, aracın tanınmaması için şüpheliler tarafından modifiye yapıldığı belirlendi. Üç gün aralıksız takip sonucunda; açık kimlik tespiti yapılan şüpheli Y.K. ve O.K.’nın Orhangazi, E.K’ nın Gemlik, S.A.’nın ise Osmangazi İlçesinde ikamet ettiğinin belirlenmesi üzerine, şüphelilerin yakalanması ve suç unsuru malzemelerin ele geçirilmesi maksadıyla Adli Makamlardan alınan arama kararı ile ev, araç ve işyerlerinde arama yapıldı. Yapılan aramada; 1 adet Ruhsatsız av tüfeği, uyuşturucu madde kullanım aparatı, suçta kullanılan 2 adet (biri Milli Parklara ait Hizmet alımı şeklinde kullanılan araç) araç, Hırsızlık olayları esnasında kullanılan keski, pense, anahtar takımı ve eldiven ele geçirildi. Şüpheli S.A. ve E.K. Milli Parklara ait araç ile birlikte Kestel BESOB sanayi bölgesinde İş yerlerinden Enerji Nakil ve Haberleşme Kablosu Hırsızlığı yaptıkları esnada suçüstü yakalandı. Şüpheliler Bursa başta olmak üzere , oto hırsızlığı ve birçok faili meçhul hırsızlık olayını aynı yöntemle gerçekleştirdikleri, kimliklerinin tespit edilmemesi maksadıyla araçlar üzerinde yaptıkları değişiklikleri, olaylar esnasında çalıntı plaka kullandıklarını itiraf ettiler. Ayrıca Hırsızlık olayları sonrasında çalınan malzemelerin hurdacı H.C. ye sattıklarını beyan etmeleri üzerine şahıs hakkında suç eşyasının satın alınması olayından işlem yapılarak serbest bırakıldı. Şüpheliler süratle tespit edilerek yakalanarak, gözaltına alınan 4 şüpheli adli işlemlerin tamamlanmasını müteakip 26 Kasım 2019 tarihinde mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1640 kez okundu.
3. Sayfa - 8:13 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 02
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.
 • 03
  Korkutan Deprem !
  Ege Denizi Muğla Datça açıkalrında saat 17.32’de meydana gelen depreme ilişkin İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan açıklama geldi.
 • 04
  İç İşleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama !
  İçişleri Bakanlığı, 104 emekli amiralin bildirisiyle ilgili yapılan açıklamalar sonrasında TESUD Yönetimini görevden aldı.
 • 05
  Bursa’da tır faciası !
  Bursa Orhangazi’de tır faciası yaşandı.