24° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Jandarma’dan Tarihi Eser Operasyonu !

Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarihi eser operasyonu düzenledi.
3. Sayfa - Haziran 29, 2020 8:53 pm A A

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; İstanbul’da yaşayan S.K isimli şahısın elinde bulundurduğu tarihi eser niteliği taşıyan eski döneme ait insan figürlu heykel ve sikkeleri satmak amacıyla Bursa’da müşteri aradığı bilgisinin alınması üzerine  İl J.K.lığı ekiplerine, şahıslar ellerindeki tarihi niteliğe sahip heykel ve sikkeleri satmak isterken suç üstü olarak Gemlik İlcesi Kurşunlu Mahallesi’nde yakaladı.

S.K ve B.A isimli şüpheli şahıslar ile birlikte; 1 adet Frigya, 2 adet Bizans dönemi Meryem Ana figürlü 3 adet heykel ile 14 adet Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen sikke
ele geçirildi.

Şahıslar hakkında 2863 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan işlem başlatıldı.


Bu haber 24870 kez okundu.
3. Sayfa - 8:53 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Orhaniye Mahallesi Modern Otoparkına Kavuştu
  İnegöl Belediyesi, Orhaniye Mahallesinde mezbelelik haldeki boş alanı modern bir otoparka dönüştürdü. Yapılan çalışmayla bölgenin çehresi de değişti.
 • 02
  Ana Kucağı’nda eğitim başlıyor
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının da okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalanabilmesi amacıyla geçen yıl hizmete açtığı Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerinde 2020 – 2021 eğitim dönemi 21 Eylül Pazartesi günü başlıyor.
 • 03
  Başkan Taban Belediyeye Yürüyerek Geldi
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında “İşine Hareket Kat” sloganıyla düzenlenen evden işe yaya olarak gitme etkinliğine dahil oldu. Taban, sabah evden belediye binasına yürüyerek geldi.
 • 04
  İnegöl Beton Yollar İle Kaplanmaya Devam Ediyor
  Organize Sanayi Bölgesinde devam eden beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, şuana kadar 5 kilometrelik beton yol uygulandığını hatırlattı. Taban, “Önümüzde 15-20 alanın programı var. Biri bitince hemen diğerine geçiyoruz. Çalışmalarımız hızlı hızlı devam edecek. Sırasıyla da her alana ulaştıracağız” dedi.
 • 05
  “Esnaflar, Şehrin En Güzel Temsilcileridir”
  Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Beylik Hanı esnafıyla kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkanı Alper Taban, “Bana göre bir şehrin en güzel temsilcileridir esnaflar. Esnaf sizin dışa bakan yüzünüzdür” dedi.