18° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Kaba Atıklar Evlerin Önünden Alınacak

İnegöl’de sıkça karşılaşılan kaba atıkların çevreye atılmasıyla ilgili sorunu çözmek için vatandaşa çağrıda bulunan İnegöl Belediyesi, vatandaşların kaba atıklarını, kullanmadıkları eşya atıklarını çıkarmadan önce 153 Çözüm Merkezine bildirmesi durumunda kendilerine verilen gün ve saatte atıkları alarak bertarafını sağlayacakları ifade edildi.
GENEL - Haziran 5, 2020 2:33 pm A A

İnegöl’de daha önce de defalarca gündeme gelmesine rağmen bazı duyarsız vatandaşların kaba atık olarak tabir edilen atıklarını boş arazilere, arsalara, kırsal bölgelere ve derelere attıkları görülüyor. Bu manzaraların yaşanmaması için çalışma başlatan İnegöl Belediyesi, vatandaşlara çağrıda bulunarak atıkları atmadan önce haber verilmesi durumunda evlerinin önünden alınacağını duyurdu.

EVİNİZİN ÖNÜNDEN ALINACAK
Konuya ilişkin Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İnegöl Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz; ilçemizde gelişigüzel olarak boş arsalara, çöp konteyneri yanlarına ve dere kenarlarına atılan kaba atıkların temizliği ile ilgili çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir. Özellikle merkezde bulunan boş arazi, arsalar ve konteyner yanlarına vatandaşlarımızın artık kullanmadığı eski koltuk, kanepe, çeşitli eşyaları ve benzeri atıkları attığı görülmektedir. Yapılan çalışmalarla ekiplerimiz bu atıkları toplayarak vatandaşımızın sağlığını bozmayacak şekilde yaşam alanlarından uzaklaştırmaktadır. Bu atıkların vatandaşlarımız tarafından haber verilmeden gelişigüzel şekilde boş arsalara, dere kenarlarına ve uygunsuz yerlere atılması çirkin ve halk sağlığını olumsuz etkileyecek görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Vatandaşlarımızın endüstriyel atık ve moloz hariç olacak şekilde bu tarz kullanmadıkları eşya atıklarını çıkarmadan önce 153 Çözüm Merkezi ekiplerine bildirmesi ve kendilerine verilecek gün ve saatte atıklarını çıkarmaları önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızdan alınacak ikinci el niteliğindeki bu eşyaların kullanılabilir durumda olanları ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek olup, kullanılmayacak durumda olanların ise bertaraf edilmesi sağlanacaktır.”


Bu haber 1210 kez okundu.
GENEL - 2:33 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöllüler dikkat !
  Bursa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği 24 Eylül 2020 Perşembe günü (yarın) itibariyle HES Kodu olmadan kamu kurumlarına giriş yapılamayacak.
 • 02
  Ruhsatsız silah ile yakalandı !
  Dün gece saatlerinde Mesudiye mahallesi İnegöl caddesi üzerinde uygulama yapan İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri 16 KF 962 plakalı aracı durdurdu.Araç sürücüsü A. D. ‘nin üst aramasını yapan ekipler Beretta marka ruhsatsız silah ve silaha ait 5 Adet fişek buldu. A.D. gözaltına alındıktan sonra sorgulanmak üzere karakola götürüldü. Şahıs hakkında ateşli silahlar kanununun ilgili maddelerince yasal […]
 • 03
  Yeniceköy Mahallesinde Otopark Yapımı Sürüyor
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi 447. Sokak üzerinde 15 araçlık otopark ve yeşil alan çalışmalarını sürdürüyor.
 • 04
  Suriyeliler işi baya büyütmüş !
  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince, Ertuğrulgazi Mah. Hasgül sokak üzerinde bulunan ve tütün satış yaptığı tespit edilen iki iş yerine baskın yapıldı.
 • 05
  İnegöl Belediyesi Personel Alacak !
  İnegöl Belediyesi çeşitli branşlarda 23 personel alımı yapacak.