29° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Kaçak Fabrikanın Yıkımı Gerçekleştirildi !

İnegöl Belediyesi, kaçak yapılarla ilgili kararlı duruşunu sürdürüyor. Tespit edilen yapılara tebligatlar yapılıp yıkımları gerçekleştiriliyor. Şipali Mahallesindeki bir fabrika da bu kapsamda yapılan uyarılar sonrası sahibi tarafından yıkıldı.
GENEL - Haziran 10, 2020 3:50 pm A A

Daha sağlıklı, estetik ve modern bir şehir oluşturmak adına çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, kaçak yapıyla mücadelede taviz vermiyor. Bu kapsamda kanun dışı tüm yapılarla ilgili incele eleyip sık dokuyan ve denetimleri sıklaştıran İnegöl Belediyesi, uygunsuz yapılarla ilgili özellikle son aylarda çok sayıda yıkım gerçekleştirdi. Kaçak yapılarla ilgili öncelikle tespit sonrası vatandaşlara bilgi verilip yer sahiplerinin kendi imkanlarıyla kaçak yapıları kaldırılması tebliğ edilirken, vatandaşlar yıkım konusunda İnegöl Belediyesi’nin taviz vermediğini görünce kaçak yapılarını kendileri kaldırıyor.

KAÇAK FABRİKA YIKILDI
Bu kapsamda İnegöl Belediyesi ekipleri kontrolünde kaçak yapılar ortadan kaldırılırken, kırsal Şipali Mahallesinde bulunan ve fabrika olarak kullanılan yapı, sahibi tarafından yıkıldı. Binada kullanılabilecek malzemeleri alan yer sahipleri, fabrikanın yıkımını kendi imkanlarıyla gerçekleştirdi.


Bu haber 930 kez okundu.
GENEL - 3:50 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  3 Bölgede yıkım çakışmaları gerçekleştirildi !
  İnegöl Belediyesi 3 ayrı noktada kaçak yapı, tehlike arz eden metruk yapı ve bir kamu binasının yıkımını gerçekleştirdi.
 • 02
  Üreten kadınlara Büyükşehir desteği !
   Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’daki kadın kooperatiflerinin ve üreten kadın derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Türk toplumunda kadının ayrı bir yeri olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, üreterek ülkesine ve ailesine katkı sunan kadınların desteklenmesinin de bir o kadar önemli olduğunun altını çizdi.
 • 03
  İkinci el otoda neler oluyor ?
  Ağustos ayı sonunda yapılan ÖTV düzenlemesiyle birlikte artan yeni otomobil fiyatları, 2. el otomobil pazarına da yansıdı. 
 • 04
  O süre 2 ay uzatıldı !
  Adalet Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında açık cezaevinde bulunan hükümlülerin izin sürelerinin 2 ay daha uzatıldığını bildirdi.
 • 05
  İnegölspor’da maç günü !
  İnegölspor Karadenizde 3 puan arıyor .