20° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Kaldırımlar Otlardan Temizleniyor

İnegöl Belediyesi, kaldırımlarda parke taşları arasından çıkarak kötü görüntü ve bozulmalara sebep olan otları temizlemek için çalışma başlattı.
GENEL - Haziran 4, 2020 5:32 pm A A

Modern bir kent oluşturmak adına şehrin dört bir yanında her alanda hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, yaz aylarıyla birlikte kaldırımlarda oluşan otları temizlemek için çalışma başlattı. Hem kötü görüntü oluşturan hem de kaldırımlarda parke taşların arasından çıkarak zamanla bozulmalara neden olan otların temizliği ile ilgili çalışma Hamidiye Mahallesinden start aldı. Tüm mahallelerde yapılacak çalışma kapsamında ekipler önce otları ilaçlayarak kurutuyor, ardından kuru otlar biçilerek bir daha çıkmaması sağlanıyor.

Tüm mahallelerde yapılacak çalışmayla ilgili vatandaşların 153 hatlarından da bildirimde bulunması durumunda ekiplerin müdahale edeceği ifade edildi.


Bu haber 640 kez okundu.
GENEL - 5:32 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegölspor’a Galatasaray’dan transfer
  TFF 2. Lig Beyaz Grup Ekiplerinden İnegölspor, Galatasaray altyapısından yetişen genç yıldız, Süleyman Luş’u (19) kadrosuna katmak için harekete geçti.
 • 02
  Orhaniye Mahallesi Modern Otoparkına Kavuştu
  İnegöl Belediyesi, Orhaniye Mahallesinde mezbelelik haldeki boş alanı modern bir otoparka dönüştürdü. Yapılan çalışmayla bölgenin çehresi de değişti.
 • 03
  Ana Kucağı’nda eğitim başlıyor
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının da okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalanabilmesi amacıyla geçen yıl hizmete açtığı Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezlerinde 2020 – 2021 eğitim dönemi 21 Eylül Pazartesi günü başlıyor.
 • 04
  Başkan Taban Belediyeye Yürüyerek Geldi
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında “İşine Hareket Kat” sloganıyla düzenlenen evden işe yaya olarak gitme etkinliğine dahil oldu. Taban, sabah evden belediye binasına yürüyerek geldi.
 • 05
  İnegöl Beton Yollar İle Kaplanmaya Devam Ediyor
  Organize Sanayi Bölgesinde devam eden beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, şuana kadar 5 kilometrelik beton yol uygulandığını hatırlattı. Taban, “Önümüzde 15-20 alanın programı var. Biri bitince hemen diğerine geçiyoruz. Çalışmalarımız hızlı hızlı devam edecek. Sırasıyla da her alana ulaştıracağız” dedi.