damalta.com Ataşehir masöz bayan istanbul masaj erotik hikaye seks hikayeleri sikiş hikayeleri amatör seks sex hikayeleri istanbul eve gelen masöz antalya masaj salonu

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

08 Eylül 15:59 Necmi Başkan son yolculuğuna uğurlandı

kemeravm.gif resim yükle

Kamuda araç israfına karşı yeni adım!

Giriş : 14:42 - Güncellenme : 08.09.2023 14:42

Türkiye’nin bitmeyen israfı haline dönüşen kamudaki araç israfı için havuz sistemi masada… Yeni araç alımlarında ise hem yerli otomobil Togg hem de Türkiye’de montajı yapılan diğer markalar tercih edilecek.

Kamuda araç israfını sona erdirmek için ‘havuz sistemi’ hayata geçirilecek. Buna göre, kamuda kullanılan araçlar, ihtiyaç kriterine göre belirlenerek, ihtiyaç fazlası araçlar diğer kurumlara devredilecek. Yeni taşıt alımlarında ise Togg veya Türkiye’de montajı yapılan araçlar tercih edilecek.

Yeni Şafak’tan Ali Kürşat Büyükada’nın haberine göre, son yıllarda kamudaki israfın önüne geçmek için önemli adımlar atılıyor. Tasarruf tedbirlerine yönelik atılan adımlar arasında kamu tarafından kullanılan araçlar da yer alıyor.

Kamuda tasarruf adımları çerçevesinde, devlete büyük yük getiren araç israfı azaltılacak. Bu kapsamda kamu araçlarının kullanımı ve etkinliği ‘analiz’ edilecek, gereksiz kullanımlar sonlandırılacak ve araç harcamalarının bütçedeki payı en aza indirilecek.

Taşıtların kullanımı ihtiyaç analizleri çerçevesinde sistematik olarak gözden geçirilecek ve ihtiyaç duyulmayan araçların ihtiyaç duyulan alanlara aktarımı yapılacak.

Araç havuzu olacak

Kamu görevleri için taşıt ihtiyaçları süreklilik yerine geçici olarak kişiye veya kişilere tahsis edilecek. Böylece bir kurumda araca ihtiyacı olan kişi kurumun araçlarını sırayla kullanacak. Kurumlarda ihtiyaç fazlası taşıtlar devredilecek. Maliyetli eski araçlar kamunun elinden çıkarılacak.

Yerli araca öncelik verilecek

2021 yılında yayınlanan tasarruf tedbirleri genelgesine göre, kamuda bulunan araçların yüzde 20’sinin 2023 yılı sonuna kadar tasfiye edileceği belirtilmişti. Tasfiye süreci devam ederken, yeni taşıt ihtiyacı doğduğunda ise fiyat ve performans gözetilerek yerli veya Türkiye’de üretimi yapılan araçların önceliklendirileceği belirtiliyor. Yeni tahsis edilecek araçlarda özellikle Togg gibi yüksek performanlı aynı zamanda çevreci araçlar öncelikli olarak tercih edilecek. Ayrıca, Türkiye’de montajı yapılan araçlar arasında 1.600 cc ve altında motor hacmine sahip olan ekonomik, maliyeti düşük araçların temin edileceği öngörülüyor.

Yeni Şafak

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER

damalta.com Ataşehir masöz bayan istanbul masaj erotik hikaye seks hikayeleri sikiş hikayeleri amatör seks sex hikayeleri istanbul eve gelen masöz antalya masaj salonu