Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

KARARINI KENDİN VER !

Dünya; insanın misafirhanesi, durağı, göçüp gittiği geçici mekanıdır. Mekanlar da ruhların izlerini taşır. Hatıraları kodlar. Yazılır hanesine insanların… Savaşlar, hıçkırıklar, zalimlikler, yürek yangını ne varsa hepsine dair unutulmaz sahneler….
GENEL - Mart 7, 2021 10:44 pm A A

İnsan ki eşrefi mahlukatın zirvesi, esfele safilinin en karanlık dibi… Seçsin kim olmak istediğini. Ruhuna yaraşır ne varsa, onunla bezensin gölgesi…

Güç; bilek kuvveti değildir. Nemrutları yerlere indiren karıncalar vardır. Kalabalık bir güç değildir. Musalara Kızıl Denizi açtıran kudret vardır. Mazlum olanın canı yandığında arşa dayanan münacaatlar vardır.

Vardır elbet, hesapların sorulacağı gün. Karanlığın içinde saklanan ne varsa her şeyi ayan beyan sunan bir sahip vardır. Hangi mazlumun canı yansa, arştan arza uzanan her anı yazan melekler vardır.

Sanmayınız ilahi adalet insanı kendine bırakır. Dünyada başlayan çetin azaplar vardır. Kelimeler düğümlenir, bir araya gelip yazamaz belki ama satırlarda haykıran sessiz cümleler vardır.
Kaleme and içen, yazgıya ve tarihe işaret düşen her acı hatıranın ardında ilahi kudretin muazzam hesabı vardır.

Kalp incinir, utanır insanlığından… Güç acizdir hanımlar, beyler, zerre kadar merhamet taşımıyorsa kendi vasfından…

Şimdi söylenecek her sözü yutkunmanın vakti. Sorgulamalı kimin ne kadar merhametli olduğunu, kimin ne kadar insan kaldığını, kimin ne ölçü de vicdan taşıdığını…

Bir çocuğun rüyasında gözyaşlarını silmeli, bir kadının acıyan kalbine dua etmeli, emektar bir adamın omzundaki ağır yükünü hafifletmeli, bir yaşlının titreyen ellerini tutup acizliği bölüşmeli. İnsanca kalan ne varsa yitip gitmesin diye dua edip sessiz yakarışlarla yaş dökmeli…
Hayatta bulunma gayesini kaybetmemek duasıyla.
Her şeye rağmen umut ve metanetle kalınız.
Hayriye DURMUŞ

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2590 kez okundu.
GENEL - 10:44 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Müzelerimiz örnek olmaya devam ediyor !
  Balıkesir Gömeç ilçesine ve Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Kent Müzesi kazandırmak isteyen Gömeç Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Belediyesi, İnegöl Kent Müzesi ile Mobilya Müzesini örnek alıyor. İki belediyeden gelen heyetler, müzelerde inceleme yaparak bilgi aldı.
 • 02
  BANKALAR MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ !
  Koronavirüs vaka sayılarının 50 binin üzerine çıkmasıyla özel sektör de kendine göre tedbirler almaya başladı. İlk adımı atan bankalar, mesai saatlerini değiştirdi. İşte bankaların güncel çalışma saatler.
 • 03
  10 kat arttı !
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da il sağlık yöneticileriyle salgın sürecini değerlendirdiklerini vurgulayarak, Mart başına göre vaka sayılarında 10 kat artış gördüklerini duyurdu.
 • 04
  İş arayanlara müjdeli haber !
  Dünya e-Ticaret’inin devi Amazon, Türkiye’deki operasyonunu genişletme kararı aldı. Şirket, Gebze’de operasyon merkezi kurulması için Ceva Logistics ile anlaşmaya vardı.
 • 05
  Türk Polisi huzur ve güven demektir !
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Kaymakam Eren Arslan ile birlikte polis noktalarını ziyaret ederek Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla görev başındaki polis memurlarının polis haftasını kutladı.