13° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Kayın tırtılı ile mücadele başladı

İnegöl ormanlarında görülen Kayın Tırtılı’nın yayılışının kontrol altına alınması ile ilgili çeşitli stratejiler belirlenmişti. Yayılışı kontrol altına almak için belirlenen strateji doğrultusunda çalışmalar başladı.
GENEL - Kasım 24, 2019 10:50 am A A

Geçen yıl İnegöl-Domaniç karayolu üzerindeki ormanlık alanda görülen tırtıl istilasının önüne geçilemiyor. Bu yılda görülen tırtıl türü ormanı adeta istila etti. Yaklaşık 25 hektarlık ormanlık alanda ağaç yaprağı kalmadı. Sadece kayın ağaçlarına zarar veren tırtırların ormana verdiği zarar ise havadan böyle görüntüledi.

Ormanlık alanın büyük bir bölümünde yeşil renkli görüntüden eser kalmadı görüldü. Görüntülerde ormanlık alanın büyük bir bölümün kuruduğu öğrenildi.

İnegöl ormanlarında görülen Kayın Tırtılı’nın yayılışının kontrol altına alınması ile ilgili çeşitli stratejiler belirlenmişti. Yayılışı kontrol altına almak için belirlenen strateji doğrultusunda çalışmalar başladı.

Konu ile ilgili Bursa Orman Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İnegöl Ormanlarında görülen Kayın Tırtılının yayılışını kontrol altına almak için başlatılan mücadele çalışması belirlenen strateji doğrultusunda devam ediyor. Kayın Tırtılının pupaları işçi gücü ile saha karış karış taranarak toplanıyor. Pupalardan Bursa Biyolojik Mücadele Laboratuvarında kayın tırtılının yırtıcısı üretilerek bölgeye salınacak”

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1430 kez okundu.
GENEL - 10:50 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ALTIN YÜKSELİR Mİ?
  Altın fiyatlarında dalgalı seyir devam ediyor. Dolar kuru ve Merkez Bankası’nın faiz kararını takip eden piyasalar düşüş izlenimi veriyor. Tunç Şatıroğlu, altın ve gümüş analizlerini paylaştı.
 • 02
  Kahreden haber şehidimiz var !
  MSB, Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine düzenlenen roketli saldırıda bir askerin şehit olduğunu açıkladı.
 • 03
  Hastane’den acı haber geldi !
  İnegöl’de apartmanın 5’inci katındaki balkondan düşen Suriye uyruklu 5 yaşındaki çocuk, 7 saat sonra hayatını kaybetti.
 • 04
  Haydi İnegöl minik Eda’ya hayat ol !
  Mübarek Ramazan ayında Eda’ya destek olalım İnegöl ilçesinde SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için yardım kampanyası sürüyor. Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Ben kızımı birçok defa kucağımda ölü olarak buldum. Eda’nın solunumu, kalbi durduğunda ne yapacağımı şaşırıyordum. Kendimi çaresiz hissettiğim zamanlar oldu. Kızımın ağabeyi ile oyunlar oynadığı günleri görmek istiyorum” dedi.
 • 05
  İnegöl Polisi’nden şok uygulama !
  İnegöl’de sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uygulama yapan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve ehliyetsiz araç kullanan sürücülere toplam 61 bin 400 TL cezai işlem uyguladılar.