-3° Kapalı
 • EURO 6.58
 • DOLAR 5.93

Kayıp Dağcılarla İlgili Yeni Gelişme

Uludağ’da kaybolan kayıp iki amatör dağcıyı arama kurtarma çalışmalarında dokuzuncu günde geride kaldı. Kurtarma ekipleri arama çalışmalarını büyük bir özveri içerisinde sürdürüyor.
GENEL - Aralık 10, 2019 9:45 pm A A

Önceki gün 37 yaşındaki Efe Sarp’a ait kırmızı montun Kürekli Dere  mevkiinde bulunması üzerine arama kurtarma ekiplerinin çalışma yönü Kürekli Dere mevkiine çevrilmişti.

O günden bu yana bölgede arama faaliyetlerini arttıran ekipler bugün de aynı bölgede bir kayak batonu buldu. Jandarma tarafından incelemeye alınan batonun kayıp dağcılardan birine ait olabileceği belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA 

Bursa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ‘’ 01.12.2019 tarihinde Uludağ’da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra haber alınamayan iki dağcı için başlatılan arama çalışmaları ile ilgili olarak;

10.12.2019 tarihinde kayıp olan iki dağcıyı arama faaliyetleri, kayıp dağcılardan Efe SARP’a ait montun Kürekli Deresi bölgesinde bulunması nedeniyle insansız hava araçları (Drone) ile bu alan esas alınarak sürdürülmektedir.

Daha önce bulunmuş olan monta, kuş uçuşu yaklaşık 70 metre uzaklıkta dere içerisinde saplanmış ve donmuş vaziyette 1 adet tırmanış batonu bulunmuştur. Çevresinde detaylı arama yapılmış olup, bir iz ve bulguya rastlanmamıştır.

Arama çalışmalarına (1) JİKU(Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı), (3) helikopter, (4)Jandarma Asayiş Timi, (1) JÖH Timi, (16) JAK personeli, (20) AFAD personeli ve (51) Sivil Arama ve Kurtarma ekibi olmak üzere toplam (95) kurtarma personeli katılmaktadır.’’ ifadeleri yer aldı.

Bu haber 1020 kez okundu.
GENEL - 9:45 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Batman Belediyesi’nde taciz skandalı
  HDP’li Batman Belediyesi’nde taciz skandalı yaşandı. Yaşanan bu olay ise sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.
 • 02
  İnegöl’de emniyet göz açtırmıyor
  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından şehrin huzur ve güvenliği için yapılan yol uygulamalarında ruhsatsız silah ve uyuşturucu madde yakalanırken 4 kişi hakkında ise işlem yapıldı.
 • 03
  İnegöl’de mahalle mahalle acil toplanma alanları
  Deprem konusunda bilgi toplamaya çalışan vatandaşlar e-devlet üzerinden afet zamanında acil toplanma alanlarını il, ilçe, mahalle ve sokak ismini girerek ev ve iş yerlerine en yakın toplanma alanlarının yerlerini öğrenebiliyorlar.
 • 04
  MHP’li Başkan intihar etti
  MHP Gürsu İlçe Başkanı Ali Osman Beysir, intihar ederek yaşamına son verdi.
 • 05
  İnegöl’de deprem
  Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Manisa Akhisar olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.