13° Açık
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

KAYITDIŞI BÜYÜK SORUN

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin kayıtdışı ekonomi olduğunu söyledi.   İnegöl Vergi Dairesi Müdürü Yalçın Ertaş’ın İTSO’ya yaptığı ziyarette konuşan Başkan Metin Anıl, kayıt dışı ekonomiyle herkesin etkin bir mücadele yapılması gerektiğine vurgu yaptı.   KAYIT DIŞI İLE MÜCADELE ÖNEMLİ BİR MESAFE ALDIK Kayıt dışılığın azalmasının, […]
İŞ DÜNYASI - Mart 4, 2015 8:52 am A A

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin kayıtdışı ekonomi olduğunu söyledi.

 

İnegöl Vergi Dairesi Müdürü Yalçın Ertaş’ın İTSO’ya yaptığı ziyarette konuşan Başkan Metin Anıl, kayıt dışı ekonomiyle herkesin etkin bir mücadele yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

 

KAYIT DIŞI İLE MÜCADELE ÖNEMLİ BİR MESAFE ALDIK

Kayıt dışılığın azalmasının, kamu idaresinin de mali yapısını düzelteceğini ve vergi sistemindeki çarpıklıkların da bu sayede giderilebileceğini vurgulayan İTSO Başkanı Metin Anıl, “Özetle tüm bunların gerçekleşmesi, Türkiye’nin potansiyel büyüme hızını artıracak, Avrupa Birliği’nin gelir düzeylerine yaklaşmamızı hızlandıracaktır” diye konuştu.

 

ÖNEMLİ MESAFE KAT EDİLDİ

Maliye Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan e-fatura ve e-vergi gibi uygulamaların kayıp ve kaçakları önlemede önemli rolü olacağına inandığını da ifade eden Başkan Anıl, son yıllarda kayıtdışı ekonomiyle mücadelenin arttığını gördüklerini ve bundan memnun olduklarını söyledi. Anıl, “Bu noktada vurgulanması gereken bir husus da, Türkiye’nin son yıllarda kayıtlı ekonomiye geçişte önemli mesafe kat ettiğidir. Bu konuda İnegöl Vergi Dairemizin de titiz çalışmaları olduğunu görüyor ve memnun oluyoruz. Ama az öncede de ifade ettiğimiz gibi bu konuyla hep birlikte daha etkin mücadele etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

KAYITDIŞI İNEGÖL’DE HER GÜN AZALIYO

İnegöl Vergi Dairesi Müdürü Yalçın Ertaş da konuşmasında vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğunu söyledi. Ertaş, İnegöl’de kayıtdışı işletme sayısının her geçen gün azaldığını bu konuyla etkin bir mücadele içinde olduklarını sözlerine ekledi.

 


Bu haber 880 kez okundu.
İŞ DÜNYASI - 8:52 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama