Sisli
 • EURO 6.47
 • DOLAR 5.80

Kayıtsız Kalmadılar

Yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden İnegöllü tıp fakültesi öğrencisi Azra Bulut için düzenlenen kök hücre bağışına İnegöl Belediyesi personeli de destek verdi.
GENEL - Kasım 10, 2019 6:57 pm A A

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversite’sinde Tıp okuyan İnegöllü Azra Bulut, amansız bir hastalığa yakalandı. Tıp fakültesinde tedavisine başlanan genç kız için kök hücre bağış kampanyası düzenlendi. 15 Kasım’a kadar Heykel meydanındaki saat kulesi önünde bulunan Kızılay Kan Bağışı tırına 11.30 ile 19.00 saatleri arasında kök hücre bağışında bulunuluyor.

Genç kızın derdine derman olmak için İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da tüm personeline ve vatandaşlara çağrıda bulunmuştu. Bu çağrı üzerine İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İNESMEK başta olmak üzere tüm personeller mesai sonrası kök hücre bağışı için tıra geldi. Belediye Başkanı Alper Taban da personeliyle birlikte kök hücre bağışı yapılan tıra gelerek burada hem vatandaşlara hem de personeline teşekkür etti.

Burada bir açıklama da yapan Başkan Taban, “Burada güzel, hayırlı bir iş için bulunuyoruz. Elif Azra kardeşimiz için kan ve kök hücre bağışı yapılıyor burada. Bizler de tüm ilçe halkımıza çağrıda bulunmuştuk destek olmaları noktasında. Çok değerli çalışma arkadaşlarımız da mesai sonrası buraya geldiler. Rahatsızlığı olan tüm hemşerilerimize rabbim şifalar versin inşallah. Hastalık zordur ama inşallah bunun karşılığında da bir mükafatı vardır ve beraberinde bir çözümü de vardır. Sabırlı olmak lazım… Bizler de sağlıklı bireyler olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Destek veren çalışanlarımıza ve ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah kardeşimiz bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine şifa bulur” diye konuştu.

Bu haber 890 kez okundu.
GENEL - 6:57 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kent Konseyinden İyilik Hareketi
  İnegöl Kent konseyi iyilik hareketi çalışma grubu insanlara dokunmaya devam ediyor.
 • 02
  Binlerce kredi kartı bilgileri çalındı!
  İnternet üzerinden teknoloji ve ekonomi özelinde yayın yapan ZDNet, 455 binden fazla kredi kartı bilgisinin çalındığını ve şu anda satıldığını duyurdu. Türklerin kredi kartlarının Joker’s Stash isimli “En büyük kart mağazası”nda satıldığı belirtildi.
 • 03
  Cinkarataş ailesinin acı günü
  İnegöl basın camiasının kurucularından Dursun Cinkarataş hayatını kaybetti.
 • 04
  Bursa’da feci kaza!
  Bursa’da yaşanan olayda otomobil ile motosikletin kafa kafaya çarpışmasıyla motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti.
 • 05
  İnegöl’de mahalle sokağa döküldü
  İnegöl’de son günlerde sıkça rastlanan asılsız yangın ihbarına bu gece yenisi daha eklendi. Orhaniye Mahallesi’nde yangın ihbarını alan itfaiye ekipleri olay yerine gittiğinde asılsız ihbarla karşılaştı.