Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Kaymakam denetime çıktı !

İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, hafta sonu yasaklarının esnetilmesinin ardından sokağa çıkma yasağı olmadan geçen ilk Cumartesi denetime çıktı. Denetimlere otogar içindeki esnaftan başlayan Arslan, akabinde kafeleri denetledi.
GENEL - Mart 6, 2021 4:04 pm A A

Kaymakam Arslan’a denetimler esnasında İnegöl Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, polis ekipleri, zabıta ekipleri ve basın mensupları da eşlik etti. Kontrollü normalleşme kapsamında İçişleri Bakanlığının talimatları ile ‘Dinamik Denetim’ modeline geçildiğini belirten Kaymakam Arslan, “İnegöl’de 7 gün 24 saat denetimler devam edecek. . Ben vatandaşlarımızdan rehavete kapılmadan bu iyi tablonun daha da iyi olması için ciddiyetle hareket etmelerini istirham ediyorum ” dedi.

Eren Arslan’ın açıklamaları şu şekilde;

OLUMSUZ BİR MANZARA İLE KARŞILAŞMADIK
Yeni bir sürece geçtik ve hafta sonu kısıtlamaları kalktı. Biz de bakanlığımızın dinamik denetim modeli çerçevesinde 7 gün 24 saat denetimlerimizi sürdürüyoruz. Şu anda vatandaşların maske ve diğer kurallara uyumu noktasında olumsuz bir manzara ile karşılaşmadık. Bu sürecin daha iyiye dönmesi ve renk kategorisinde mavi renge geçebilmek bizim elimizde. Sadece denetleyen birimler denetleme yaparken kurallara uyulması yetmez. Hatta sokakta ve iş yerlerinde değil kendi konutumuzda dahi uymamız gereken kurallara riayet etmeliyiz. Maalesef insanlar halen daha akraba toplulukları oluşturarak bir araya gelebiliyor. Tabi ki bunlar doğru şeyler değil. Bu süreci hep birlikte hareket ederek olumluya dönüştürebiliriz. Ben vatandaşlarımızdan rehavete kapılmadan bu iyi tablonun daha da iyi olması için ciddiyetle hareket etmelerini istirham ediyorum. İnşallah bu süreci birlikte başaracağız.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2120 kez okundu.
GENEL - 4:04 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bursa’nın sokakları notalarla renkleniyor !
  Bursa’da sokak müzisyenlerinin daha sağlıklı şartlarda çalışabilmeleri için Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Bursa’nın her sokağı ayrı bir şarkı” projesi, müzisyenlerin şehir merkezinde verdiği mini konserle start aldı.
 • 02
  Zabıtadan polise pastalı kutlama !
  Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıtası, Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ıncı yılını, Acemler’deki kontrol noktasında nöbet tutan polislere pasta keserek kutladı.
 • 03
  Mhp’li isimlere silahlı saldırı !
  Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcılarına silahlı saldırı düzenlendi.
 • 04
  Müzelerimiz örnek olmaya devam ediyor !
  Balıkesir Gömeç ilçesine ve Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Kent Müzesi kazandırmak isteyen Gömeç Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Belediyesi, İnegöl Kent Müzesi ile Mobilya Müzesini örnek alıyor. İki belediyeden gelen heyetler, müzelerde inceleme yaparak bilgi aldı.
 • 05
  BANKALAR MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ !
  Koronavirüs vaka sayılarının 50 binin üzerine çıkmasıyla özel sektör de kendine göre tedbirler almaya başladı. İlk adımı atan bankalar, mesai saatlerini değiştirdi. İşte bankaların güncel çalışma saatler.