28° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Kaymakam Görücü uyardı !

Sağlık Bakanlığı’nın uyardığı 7 il arasında yer alan Bursa da koronavirüs vakaları artarken, İnegöl’de artış başladı. Artışla beraber ekipler maske ve sosyal mesafe denetimlerini artırırken, düğün sezonunun da başlamasıyla Kaymakam Şükrü Görücü, vatandaşlara uyarılarda bulundu.
GENEL - Temmuz 6, 2020 9:17 pm A A

Kaymakam Şükrü Görücü, “Sağlık Bakanımızın açıklamalarında Bursa’da vakaların arttığını sizlerde görüyorsunuz. Bu savaşı kazanmanın yolu kurallara uymaktır. Kurallarda belirli. Mutlaka ve mutlaka, olmazsa olmaz maske. Sosyal mesafe ve hijyene mutlaka hemşerilerimizin dikkat etmesi gerekiyor. Vakalarda özellikle işyerlerinde, düğün salonların da, açık alanlarda daha çok dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü toplumda vakanın bulaşabileceği yerler genelde umuma açık yerler. Düğün salonları, toplu yemekler, toplu organizasyonlar. Biz bunlara müsaade etmiyoruz ama her birini de tek tek takip edebilme şansımız da olmadığı için vatandaşlarımızı bir kez daha uyarmak, uyanlara teşekkür etmek, uymayanlara da yasa ne gerektiriyorsa uygulamak durumundayız.
Sağlık Bakanımız vaka artışlarının en fazla iller arasında Bursa’dan da bahsetti. Bir düğünden bahsetti. Maalesef düğün sahipleri belki bu kuralların farkında değil ama birinin bulaştıracağı bir hastalık her yere yayılmasını düşünerekten özellikle düğün sahiplerimizin dikkat etmesi gerekiyor.
Toplu yemekler zaten yasak. Yemek konusunda, düğün konusunda mutlaka ve mutlaka sosyal mesafeye ve maske kuralına özellikle uymalarını istiyoruz. Kahve de oturanda, internet kafe de oturan da, açık alanda oturanda mutlaka bakanlığımızın genelgelerine uymaları gerekiyor.
Emniyet ve jandarma ekiplerimiz bu konuda denetimlerine devam ediyorlar. Tüm işyerlerinin ayda en az bir defa denetlenmesi söz konusu. Düğün salonları da denetleniyor. Daha da sıkı denetimler yapacağız. Çünkü biz insanımızın sağlığına önem veriyoruz. İnsan sağlığı her şeyin üstünde. Eskisi gibi değil. Vakalar sadece 65 yaş üzerinde değil. Artık daha alt gruplara da düştü. Sağlık Bakanımızın bu konuda her gün açıklama yapıyor. Ve belli konularda uyarıyor.” Dedi.


Bu haber 2840 kez okundu.
GENEL - 9:17 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Hareketli gece
  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik çalışma yapıldı.
 • 02
  İç İşleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama !
  İçişleri Bakanlığı: “26 Eylül 2020 tarihi itibarıyla yurt ve pansiyonlarda 2 bin 157 kişi izolasyon altında tutuluyor.
 • 03
  Milletimizin yanında olduk !
  Bakan Albayrak: Milletimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz dedi.
 • 04
  Koronavirüste son dakika
  Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verileri paylaşıldı.
 • 05
  Koronavirüs aşısında bir iyi haber daha !
  ABD merkezli Johnson&Johnson (J&J), ürettiği yeni tip koronavirüs (covid-19) aşısının, klinik deneylerde virüse karşı güçlü bağışıklık oluşturduğunun gözlendiğini bildirdi.