seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Kemal Torun’dan Çiftçiler Günü Mesajı

Ak Parti iktidarından önce dünyada, tarımsal üretimde kendine yeterli olan yedi ülkeden birinin Türkiye olduğunu ifade eden CHP ilçe başkanı Kemal Torun, bugün ithal edilen ürünler ile beslenir duruma geldik dedi.
GENEL - Mayıs 14, 2022 10:50 pm A A

CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
“Bugün, 14 Mayıs Çiftçiler Günü nedeni ile çiftçilerimizle yaptığımız görüşmelerde üretim girdilerinde, bir yılda yüzde yüzeli üzerinde bir artış olduğunu taban fiyat politikası uygulanmadığı için ürünlerin alım garantisi olmadığından dolayı çiftçilerimiz önünü göremediğini belirttiler.”

 

“Ak Parti iktidarından önce dünyada, tarımsal üretimde kendine yeterli olan yedi ülkeden birisi olan ülkemiz, bugün ithal edilen bitkisel ve hayvansal ürünler ile beslenir duruma düşürülmüştür.
Kanuni zorunluluk olan milli gelirin yüzde birinin, çiftçiye üretim desteği olarak verilmesi gerekirken; bu destek verilmemektedir.”
“Oysa ki; gübre, akaryakıt, tohum üretim aşamasında destek olarak çiftçilerimize verilse maliyetler düşecek, çiftçimiz para kazanacak, halkımız ucuz temel tüketim maddelerine ulaşacaktır.
Örneğin, çiftçimizden buğday iki buçuk TL’ye alınırken, bugün savaş halindeki Ukrayna ve Rusya’ dan altı – altı buçuk TL’ye alınıyor.”

 

“Dört TL’ye piyasaya sunulurken, iki buçuk TL’si bütçeye zarar yazılıyor. Bu uygulama ile çiftçimiz değil ithalatçı firmalar ve yabancı ülke çiftçileri destekleniyor. Yine, ülkemizde, Ayçiçeği üreticileri ürettikleri ürünlerin karşılığını alamazken, savaş halindeki ülkelerden ithal ettiğimiz Ayçiçek yağını çok büyük bir ithalat başarısı gibi sundular. Örnekleri çoğaltmak mümkün, ancak bugün çiftçiler gününü bayram havasında değil büyük bir üzüntü ve öngörüsüzlükle sunan tarım bakanı, fiyatların yüksekliği ve üretimin düşüklüğünden bahsetmesi bir talihsizlikti.”

 

“Cumhuriyet Halk Partisi iktidarın da çiftçimizin yüzü gülecek çünkü; Tarımda planlı üretim, taban fiyat politikası ve kanuni zorunluluk olan üretim aşamasında çitçimizin desteklenmesi, milli gelirimizin yüzde biri çiftçilere teşvik olarak verilecektir. Ürünler ucuza mal edilip, halkımızın ucuz temel tüketim maddelerine ulaşması sağlanacak. Çiftçimizde emeğinin karşılığını alacak ve yüzü gülecektir. O zaman 14 Mayıs Çiftçiler Günü bayram tadında kutlanacak. Bu duygu ve düşünceler ile halen daha üretim yapan çiftçilerimizi de kutluyorum.”


Bu haber 10 kez okundu.
GENEL - 10:50 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kemal Torun’dan Çiftçiler Günü Mesajı
  Ak Parti iktidarından önce dünyada, tarımsal üretimde kendine yeterli olan yedi ülkeden birinin Türkiye olduğunu ifade eden CHP ilçe başkanı Kemal Torun, bugün ithal edilen ürünler ile beslenir duruma geldik dedi.
 • 02
  İnegölspor kongresi ertelendi !
  İnegölspor’da Olağan Genel Kurulu, yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle ertelendi.
 • 03
  107 yıl sonra aynı ruhla Çanakkale’deyiz
  Çanakkale savaşlarında en fazla şehit veren Bursa, zaferin 107. yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Kireçtepe Jandarma Şehitliği’nde kahraman ecdada vefa için tek yürek oldu.
 • 04
  14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlandı !
  14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, İnegöl Belediyesi ile İnegöl Ziraat Odası iş birliğinde düzenlenen programla kutlandı. Belediye Başkanı Alper Taban, yeni ürün üretimine önem verilmesi gerektiğine dikkat çekti.
 • 05
  Bursaspor küme düştü !
  Spor Toto 1.Lig’in 37.haftasında Bandırmaspor’a 4-2 mağlup olan Bursaspor TFF 2.Lig’e düştü.