seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

11° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

KEMAL TORUN’DAN MİLLİ EĞİTİME ELEŞTİRİ

Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, İnegöl’de depreme dayanıklı olmayan iki okulun uzaktan eğitim döneminde güçlendirmesi yapılmayıp örgün eğitim başlayınca kapatılmasını eleştirdi.
Eğitim - Eylül 13, 2021 10:04 pm A A

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte İnegöl’de bulunan okullardaki eksikleri gündeme getiren Torun, şu ifadeleri kullandı;
SÖZ VERİLMİŞTİ
“Değerli eğitim emekçileri sevgili öğrenciler ve saygı değer velilerimiz. 6 Eylül 2021 tarihli yazımda 2021-2022 eğitim öğretim yılının başarılı olması dileklerimi iletmiştim. MEB’e inanmak istemiştik; hedef 20 kişilik sınıflar, temizlik, hijyen ve yeterli sayıda öğretmen ve yardımcı personel sözü verilmişti.
Bir haftalık süreçteki gözlemlerimiz milli eğitim bakanını yalanlıyor;
1- Okullarımızda yeterli yardımcı personel yok.
2- 130.000 civarında öğretmen eksiği var (Sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerle açık kapatılmaya çalışılıyor) iş garantisi olmayan ve hak ettiği ücreti alamayan öğretmen verimli olamıyor olamaz da.
ÖZEL OKULLARA KAYNAK AKTARILDI
Devlet okullarında eğitim öğretime kaynak yok, MEB son altı ayda özel okullara 500 milyon TL aktarıldığıyla övünüyor. Anayasanın eşitlik ilkesine göre bütün öğrencilere eşit, parasız, nitelikli ve kamusal eğitim sunulmalıdır. Özel okullara kaynak aktarılması övünülecek bir şey değildir.
İKİ OKUL EĞİTİME KAPATILDI
Ayrıca Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Turgut Alp Anadolu lisesi depreme dayanıksız oldukları, iki yıl önceden bilinmesine rağmen, pandemi nedeniyle okulların kapalı olduğu dönem herhangi bir işlem yapılmamıştır. Fakat yüz yüze eğitimin başladığı gün, okullar güçlendirme kapsamında kapatılıyor. Oysa ki; okulların kapalı olduğu dönemde güçlendirme işlemi yapılmalıydı.
UZAKTAN EĞİTİM YAPILIRKEN NEDEN GÜÇLENDİRME YAPILMADI
Anadolu İmam Hatip Lisesi iki ayrı okula, Turgut Alp Anadolu lisesi başka bir okula misafir öğrenci olarak gönderilip, ikili öğretime geçiliyor. Her iki okulun da ikinci öğretim yılına hazır olacağı söyleniyor. O zaman uzaktan eğitim yapılırken niye güçlendirme tamamlanmadı. Şimdi iki okulun sorunu 3 ayrı okulda daha sorun olmaya başladı. Sabah erken başlayıp akşam geç saate kadar eğitimin devam ettiği okullarımızda temizlik yapılmasına ve yeterli havalandırma süresi ayrılmasına imkan yoktur. Demek ki iktidarın kaliteli bir eğitim öğretim kaygısı bulunmamaktadır.
ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLUYOR
Özel okula kaynak aktarılırken devlet okullarına yeterli özen gösterilmiyor. Ayrıca köylerden taşımalı olarak gelen öğrenciler öğlene kadar okul bahçesinde dolaşıyor öğlenden sonra dersliklere alınıyorlar, fakat dersler bitinceye kadar köy servisleri döndüğü için öğrencilerimiz mağdur oluyorlar.
En kısa zamanda bu mağduriyetlerin giderilmesi zorunlu ve zaruridir. 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk öğretim haftasında bu sorunların tartışılması ve çözüm bulunması talebimizdir.”

resim yükle

Bu haber 2590 kez okundu.
Eğitim - 10:04 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  MÜJDELİ HABER GELDİ: TARİH VERİLDİ
  Yerli koronavirüs aşısı Turkovac aşısında sona gelindi. Müjdeli haberi duyuran Dr. Ayşin Toker, seri üretim için ekim ayı sonunu işaret etti.
 • 02
  Bursa’nın haftalık vaka sayısı açıklandı
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayılarını açıkladı. Bursa’nın vaka sayısı her 100 bin kişide 135.86 oldu.
 • 03
  KORONA BELİRTİLERİ DEĞİŞİYOR!
  Tüm dünyada korona virüs ile mücadele devam ediyor. Virüsün gelişmesi ile birlikte semptomlarda değişiklik gösteriyor. Yeni semptomlar bilinen 5 semptomdan oldukça değişik. İşte en yaygın 8 korona virüs semptomu.
 • 04
  MEB’DEN SKANDAL İDDİAYA SORUŞTURMA!
  Ankara Mamak’ta bir okulda, din kültürü öğretmeni ile Alevi öğrenciler arasında geçtiği öne sürülen olayla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nca soruşturma başlatıldı.
 • 05
  Silahlı çatışmada flaş gelişme
  Yenice mahallesinde çıkan silahlı çatışmada yoldan geçen 2 şahsın yaralanmasına neden olan 4 şahıs tutuklandı.
resim yükle
resim yükle