-3° Kapalı
 • EURO 6.58
 • DOLAR 5.93

Kent Konseyinden İyilik Hareketi

İnegöl Kent konseyi iyilik hareketi çalışma grubu insanlara dokunmaya devam ediyor.
GENEL - Aralık 12, 2019 1:36 am A A

Konuyla ilgili açıklama yapan İnegöl Kent Konseyi İyilik Hareketi Çalışma Grubu Başkanı Hatice Alkan yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi “İnegöl Kent konseyi iyilik hareketi çalışma grubu insanlara dokunmaya devam ediyor. İyilik hareketi çalışma grubu olarak amacımız insanların içinde varolan iyilik yapma duygusunu ortaya çıkarmaktır.Bu ortaya çıkınca toplumsal olan sıkıntıların çoğunun ortadan kalktığını göreceğiz. Aile kurumları daha sağlam,çevre ve hayvan hakları konusunda daha duyarlı,üreten ve kente daha da saygılı bireyler olacaktır.
İnsan ve çevre bizlere emanettir. Neyi verirsek karşılığını ona göre alırız. İnsan kıymetli bir varlık, en güzeline en iyisine layıktır.Ben değil, biz düşüncesiyle harekete geçmeliyiz.Bu kentte yaşayan insanlar bizim.
İyilik sadece maddi anlamda değil,doğru ve adaletle davranmak da iyiğin sonucudur.
Biz de bu çerçevede öncelikli olarak maddi anlamda insanlara faydalı olmaya çalıştık.Bu amaçla ısınmayan ev kalmasın diye yakacak yardımları yaptık.Çocuklarımız üşümesin diye mont ve bot yardımları yaptık..Ocağımız aşsız kalmasın diye gıda yardımları yaptık.Üniversite öğrencilerimize arada maddi destek sağladık.Ve en önemlisi de güleryüzün sadaka olduğu bilinci ile insanları rencide etmeden, kapımızı her daim çalabilicekleri duygusunu vererek yaptık.
Bu kadar hayırlı işi yaparken de bunu İnegöl adına bir harekat gibi düşündük. Okullarımızla, esnafımızla,ev hanımlarımızla, çalışanlarımızla, derneklerimizle beraber yaptık. İyiliğin dalga dalga yayılmasını sağladık.
Burda şu kadar şu kadar yardım edildi diye sayı vermedik. Şiarımız bir dervişin de dediği gibi ”İnsan sevdiğine verdiğini sayar mı?”

Bu haber 690 kez okundu.
GENEL - 1:36 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Batman Belediyesi’nde taciz skandalı
  HDP’li Batman Belediyesi’nde taciz skandalı yaşandı. Yaşanan bu olay ise sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.
 • 02
  İnegöl’de emniyet göz açtırmıyor
  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından şehrin huzur ve güvenliği için yapılan yol uygulamalarında ruhsatsız silah ve uyuşturucu madde yakalanırken 4 kişi hakkında ise işlem yapıldı.
 • 03
  İnegöl’de mahalle mahalle acil toplanma alanları
  Deprem konusunda bilgi toplamaya çalışan vatandaşlar e-devlet üzerinden afet zamanında acil toplanma alanlarını il, ilçe, mahalle ve sokak ismini girerek ev ve iş yerlerine en yakın toplanma alanlarının yerlerini öğrenebiliyorlar.
 • 04
  MHP’li Başkan intihar etti
  MHP Gürsu İlçe Başkanı Ali Osman Beysir, intihar ederek yaşamına son verdi.
 • 05
  İnegöl’de deprem
  Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Manisa Akhisar olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.