resim yükle
resim yükle

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Mart 13:40 Kur Korumalı Mevduat’ın devlete toplam maliyeti 181,5 milyar lira

resim yükle

Kılıçdaroğlu ‘HDP’ kararını açıkladı!

Giriş : 09.03.2023 16:50 - Güncellenme : 09.03.2023 16:50

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olmasından ardından HDP’yi ziyaret edip etmeyeceği gündem konusu oldu. HDP’den gelen çağrılar ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’in açıklaması sonrası ne yapacağı merak konusu olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, verdiği kararı açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması sonrası HDP cephesinden de yeni bir açıklama geldi.

CHP lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşen Halk TV yazarı Fikret Bila,  HDP’yle ilgili tartışmayı anımsatarak “HDP’ye gidecek misiniz” sorusunu yöneltti.

Kılıçdaroğlu’nun yanıtı, “Elbette HDP’yi de ziyaret edeceğim. Cumhurbaşkanı adayı olarak, tüm Türkiye’nin, 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım iddiasında biri olarak tüm partileri ziyaret etmem zaten demokrasinin gereğidir. HDP’yi ziyaret etmemde ne sakınca olabilir? Meclis’te HDP’li Başkan Vekili’nin yönetimi altında çalışıyoruz. Komisyonlarda HDP’li vekillerle birlikte çalışıyoruz. HDP’yi ziyaret etmem kadar doğal bir şey olamaz. Ben zaten toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışan bir anlayışa sahibim, bunu da uygulamaya çalıştım. Bu yönde çalışmalarım devam edecek” oldu.

Kılıçdaroğlu, ortak adaylık çalışmaları nedeniyle deprem bölgesinde yaşanan felaketi unutmadıklarını da vurguladı.

Deprem bölgesine gideceğini de ifade ederek şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bizim önceliğimiz deprem felaketidir. Önümüzdeki Salı günü deprem bölgesiyle ilgili olarak yaraları nasıl saracağımıza, depremzedelerin sorunlarını nasıl çözeceğimize ilişkin projemizi kamuoyuna açıklayacağız. Zaten belediyelerimiz, milletvekillerimiz hep deprem bölgesindeler. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için büyük çaba harcıyorlar. Bu çalışmalara da ara vermeden devam edeceğiz.”

İMAMOĞLU VE YAVAŞ

Kılıçdaroğlu İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanması konusundaki soruyu da şöyle yanıtladı:

“Sayın İmamoğlu da Sayın Yavaş da çok değerli iki arkadaşımız. Çok başarılı iki belediye başkanımız. Sadece belediye başkanı oldukları illerde değil Türkiye’nin neresinde bir sorun olsa hemen o sorunu da çözmek üzere yardıma koşan iki belediye başkanımız. Seçimden sonra cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanacakları tarihe kadar belediye başkanlıklarından ayrılmaları gerekmiyor. Böyle bir hukuki zorunluluk yok. Bu nedenle seçime kadar kampanya boyunca da birlikte çalışacağız. Hiçbir sorun yok.”

resim yükle kemeravm.gif

SON HABERLER