18° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Kirletme Hastalığıyla Mücadele Ediyoruz

Temizlik İşleri Müdürlüğü personeliyle bir araya gelen Belediye Başkanı Alper Taban, kirletme alışkanlığının bir hastalık olduğuna vurgu yaparak, “Özellikle hastalık diye vurguluyorum birileri rahatsız olsun, kirletenler hasta mı diye sorgulasın diye. Evet, hastayız arkadaşlar. Kendimde dahil olmak üzer aynı kategoriye koyuyorum” dedi.
GENEL - Haziran 18, 2020 12:12 pm A A

Belediye Başkanı Alper Taban, belirli aralıklarla gerçekleştirdiği personel buluşmaları kapsamında bu sabah Temizlik İşleri Müdürlüğü personeliyle buluştu. Ahmet Türkel Çevre Yolunda bulunan katı atık aktarma istasyonunda gerçekleşen buluşmada, Başkan Taban her gün şehrin sokaklarına inerek özveriyle cadde ve sokakları temizleyen personele teşekkür etti. Ziyarette Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger de hazır bulundu.

MÜSLÜMAN TEMİZ OLMAK ZORUNDA
Hazırlanan masalarda sosyal mesafe kurallarına da uyarak temizlik işçileriyle çayını yudumlayıp kahvaltısını yapan Başkan Taban, daha sonra personele hitaben bir konuşma yaptı. Alper Taban, konuşmasında kirletme alışkanlığının bir hastalık olduğuna vurgu yaparak “Çalışma arkadaşlarıma daha yakın olayım, aklımdan, gönlümden geçenleri sizlerle paylaşayım istiyorum. Öncelikle teşekkürle başlamak istiyorum; tabi 750 çalışanımız var ama temizlik işleri bunların içerisinde ekstra özveriyle çalışan, samimiyetle ve gayretle çalışan müdürlüğümüz. Gerçekten sizler her an sahada maalesef yakalandığımız bu hastalıkla mücadele ediyorsunuz. Özellikle hastalık diye vurguluyorum birileri rahatsız olsun, kirletenler hasta mı diye sorgulasın diye. Evet, hastayız arkadaşlar. Kendimde dahil olmak üzer aynı kategoriye koyuyorum. Hatta diyorum ki bu hastalık bize nereden, nasıl bulaştı. Toplum olarak Müslüman olduğumuzu biliyoruz. Ama ben anladığım kadarıyla sözde Müslüman olduğumuzu görüyorum. Sadece namaz kılmakla, hacca gitmek ve zekat vermekle Müslüman olunmuyor. Müslüman adam aynı zamanda temiz olmak zorunda. Bunu böyle iğneleyerek anlatmaya çalışıyorum ki dışarıda Müslüman olmayan insanların tertemiz ortamlarını gördüğümde ben bir Müslüman olarak bundan rahatsız oluyorum” dedi.

BİR MÜCADELE BAŞLATTIK
Personele teşekkür eden Başkan Taban, “Sizlere teşekkür ediyorum. Kiminiz meydanda, kiminiz araç başında, kiminiz araç arkasında, bizzat uygulamalar yapılarak işin içerisindesiniz. Bir mücadele başlattık. Kimine göre bu belediye kafayı yemiş. İkide bir temizlik, temizlik, temizlik… Başka mesele mi yok şehirde diyenler çıkabilir. Ben de diyorum ki Allah nasip eder görevimin sonuna kadar bu süreci tamamladığımda, temizlik hususunda geride bir güzellik bırakabilirsem ne mutlu bana. İşin kısmen sevindirici tarafı bana göre, bu kirlenme sadece şehrimizde değil Türkiye’nin dört bir tarafında. Aynı mantık. Sigarayı içip yere atıyor, elindeki kağıdı, çöpü yere atıyor, yere tükürüyor. Bu hastalık maalesef ülkemizin pek çok yerinde var. Biz bunu nasıl aşarız mücadelesi yapıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Başkan Alper Taban, konuşma sonrası personelin talep ve önerilerini de dinledi.


Bu haber 760 kez okundu.
GENEL - 12:12 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöllüler dikkat !
  Bursa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği 24 Eylül 2020 Perşembe günü (yarın) itibariyle HES Kodu olmadan kamu kurumlarına giriş yapılamayacak.
 • 02
  Ruhsatsız silah ile yakalandı !
  Dün gece saatlerinde Mesudiye mahallesi İnegöl caddesi üzerinde uygulama yapan İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri 16 KF 962 plakalı aracı durdurdu.Araç sürücüsü A. D. ‘nin üst aramasını yapan ekipler Beretta marka ruhsatsız silah ve silaha ait 5 Adet fişek buldu. A.D. gözaltına alındıktan sonra sorgulanmak üzere karakola götürüldü. Şahıs hakkında ateşli silahlar kanununun ilgili maddelerince yasal […]
 • 03
  Yeniceköy Mahallesinde Otopark Yapımı Sürüyor
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi 447. Sokak üzerinde 15 araçlık otopark ve yeşil alan çalışmalarını sürdürüyor.
 • 04
  Suriyeliler işi baya büyütmüş !
  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince, Ertuğrulgazi Mah. Hasgül sokak üzerinde bulunan ve tütün satış yaptığı tespit edilen iki iş yerine baskın yapıldı.
 • 05
  İnegöl Belediyesi Personel Alacak !
  İnegöl Belediyesi çeşitli branşlarda 23 personel alımı yapacak.