Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR
27H5s.gif n8Oao.gif B7yTL.gif

Kısıtlamalar ne zaman kalkacak ?

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Haköksüz, kısıtlamaların ne zaman kalkacağına yönelik Sabah Gazetesi’nin sorusuna yanıt verdi.
GENEL - Ocak 6, 2021 9:06 pm A A

Kısıtlamaların, vaka sayılarının 3 binli rakamların altına inmesi halinde kalkabileceğini söyleyen Prof. Dr. Haköksüz, “Vaka sayılarına bağlı olarak şu anda alınan belirli kararlar var. 15 Şubat’ta okulların açılması gibi kararlar yeni alınan kararlar arasında yer alıyor. İkinci doz aşılama olduktan sonra kısıtlamalar konusunda yumuşama olacağını düşünüyorum. 50 milyon doz aşının uygulanmasıyla yaklaşık 40 gün içinde 25 milyon kişi bağışıklık kazanacak. Bu nedenle vaka sayısı düşecek. “Kısıtlamalar ne zaman kalkar?” sorusunda en güzel akıl yürütmeyi şu şekilde yapabiliriz; vaka sayılarının ne zaman arttığına ve kısıtlamaların ne zaman yoğunlaştığına bakalım. Eylül ayında vaka sayılarının 3 binli rakamlara ulaşmasıyla kısıtlamalar getirildi. Demek ki vaka sayılarımız 3 binli rakamlardan aşağı inerse kısıtlamalar da yüksek ihtimalle kalkacaktır.” diye konuştu.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2770 kez okundu.
GENEL - 9:06 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir zamda Ösym’den
  ÖSYM Başkanlığı bir son dakika açıklamasında bulundu ve KPSS tercihlerinden alınan ücrete zam geldiğine yer verildi.
 • 02
  Mahsur kalan gençleri Jandarma kurtardı !
  Bursa’nın Mustafakemalpaşa İlçesinde meydana gelen olayda, motorlu tekne ile Uluabat gölüne avlanmak için açılan 3 genç mahsur kaldı. Jandarma ekipleri tarafından kurtarılan gençlere usulsüz avlanmadan ceza yazıldı.
 • 03
  Kar İnegöl’de ne zamana kadar etkili olacak ?
  İnegöl’de dün öğlen saatlerinde başlayan karla karışık yağmur bugün kar yağışına dönüşerek özellikle kırsal mahalleleri beyaza bürüdü. İnegöl merkezinde ise kar yağışı aralıklarla devam ediyor.
 • 04
  Başı boş ata feci şekilde yaralandı !
  İnegöl de meydana gelen kazada kamyonetin çarptığı başıboş at, yaralandı.
 • 05
  MARKETLERE YENİ DÜZENLEME GELİYOR!
  Ticaret Bakanlığı, sebze ve meyvelerin satışında uyulması gereken standartlara ilişkin tebliğ değişikliği taslağı hazırladı.