Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Kontrollü normalleşme süreci başladı !

İller düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi.
GENEL - Mart 1, 2021 8:58 pm A A
BURSA OLARAK ORTA RİSKLİ İLLER GRUBUNDAYIZ…
✅Hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşük ve orta riskli illerde kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde pazar günü devam edecek.
✅Akşam yasakları sürecek. (21:00-05:00)
✅Okullar,Türkiye geneli okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda 8 ve 12’inci sınıflarda eğitim öğretime açılacak.Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacak.
✅Restoran , lokanta, çay bahçesi çok yüksek riskli yerler dışında, sabah 7 ile akşam 19 arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürebilecek.
✅Halı saha,yüzme havuzu düşük ve orta yerlerde sabah 9 akşam 17 arasında açılabilecek.
✅Kamunun çalışma saatleri normale döndürülecek. İhtiyaç halinde valilikler düzenleyecek.
✅65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlar için düzenleme , düşük ve orta riskli illerde kaldırıldı. Yüksek ve çok yüksek yerlerde ise artırılacak.
✅Nikah ve merasimler düşük yerlerde 100, orta ve yüksek yerlerde ise 50 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılacak.
ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2990 kez okundu.
GENEL - 8:58 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Müzelerimiz örnek olmaya devam ediyor !
  Balıkesir Gömeç ilçesine ve Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Kent Müzesi kazandırmak isteyen Gömeç Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Belediyesi, İnegöl Kent Müzesi ile Mobilya Müzesini örnek alıyor. İki belediyeden gelen heyetler, müzelerde inceleme yaparak bilgi aldı.
 • 02
  BANKALAR MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ !
  Koronavirüs vaka sayılarının 50 binin üzerine çıkmasıyla özel sektör de kendine göre tedbirler almaya başladı. İlk adımı atan bankalar, mesai saatlerini değiştirdi. İşte bankaların güncel çalışma saatler.
 • 03
  10 kat arttı !
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da il sağlık yöneticileriyle salgın sürecini değerlendirdiklerini vurgulayarak, Mart başına göre vaka sayılarında 10 kat artış gördüklerini duyurdu.
 • 04
  İş arayanlara müjdeli haber !
  Dünya e-Ticaret’inin devi Amazon, Türkiye’deki operasyonunu genişletme kararı aldı. Şirket, Gebze’de operasyon merkezi kurulması için Ceva Logistics ile anlaşmaya vardı.
 • 05
  Türk Polisi huzur ve güven demektir !
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Kaymakam Eren Arslan ile birlikte polis noktalarını ziyaret ederek Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla görev başındaki polis memurlarının polis haftasını kutladı.