Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR
27H5s.gif n8Oao.gif B7yTL.gif

Koronavirüs ile ilgili korkunç gerçek !

The Lancet’te yer alan araştırma sonuçlarına göre, hastanede tedavi gören kovid-19 hastalarının çoğunun altı ay sonra dahi şikayetlerinin sürdüğü ortaya çıktı.
GENEL - Ocak 10, 2021 12:47 pm A A
Koronavirüs pandemisinin patlak verdiği Çin’in Wuhan kentinde hastaların verilerinin değerlendirildiği araştırmalara göre, 2020 Ocak-Mayıs ayları arasında koronavirüse bağlı kovid-19 hastalığı nedeniyle tedavi gören kişilerin yüzde 76’sının hastalığın semptomlarından altı ay boyunca tamamen kurtulamadığı ortaya çıktı.

Coronavirüsünün uzun dönemli etkileri hakkındaki az sayıdaki çalışmalardan biri olan araştırmada, hastanede tedavi gören 1655 kişi tedavilerinden aylar sonra bir kez daha sağlık kontrolüne alındı. 1265 kişi en az bir şikayetinin sürdüğünü belirtti. En çok dile getirilen sağlık sorunları arasında yorgunluk ve  kas zayıflığı görülürken, bazı hastaların da uyku problemi yaşadığını belirtti. DSÖ verilerine göre, koronavirüs olarak sınıflandırılan ilk vakalar 8 Aralık’ta kayıtlara geçti.

Vuhan’da başlayan salgın kısa sürede tüm dünyaya yayılırken, 1.9 milyondan fazla insan ölürken, 90 milyondan fazla insan kovid-19’a yakalandı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2960 kez okundu.
GENEL - 12:47 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ