seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

KUR KORUMALI SİSTEM TÜRKİYE’YE KAZANDIRDI

Dolar ve altınla ilgili öngörüleri çok konuşulan Necmettin Batırel, yine bomba bir yazıya imza attı.
EKONOMİ - Mart 26, 2022 3:35 pm A A

Kur korumalı hesap sistemi ile döviz baskısından kurtulduğumuzu, 3 ayda atıl duran 40 milyar dolarlık kaynağın kullanıma sokulduğunu belirten Batırel, bu rakamın kısa sürede 100 milyar dolara ulaşacağını aktardı.

Dolar ve altınla ilgili öngörüleri çok konuşulan Necmettin Batırel, yine bomba bir yazıya imza attı. Kur korumalı hesap sistemi ile döviz baskısından kurtulduğumuzu, 3 ayda atıl duran 40 milyar dolarlık kaynağın kullanıma sokulduğunu belirten Batırel, bu rakamın kısa sürede 100 milyar dolara ulaşacağını aktardı. İşte Türkiye gazetesindeki o yazı:

“Hainlerin işi karalamaktır. Ekonomiyi, siyaseti, dev eserleri yerden yere vurmayı marifet sayıyorlar. Oysa Türkiye, kabına sığmıyor. Kur korumalı hesap sistemi ile döviz baskısından kurtulduk, 3 ayda atıl duran 40 milyar dolarlık kaynak kullanıma sokuldu.

Kısa sürede bu rakam 100 milyar dolara ulaşacak. Yabancı ülke mensupları ile yabancı şirketlerin de kur korumalı hesaba geçmesini sağlayan düzenleme yapıldı. 20 aralık 2021’de banka mevduat hesaplarında %70’i aşan yabancı para tutarı, 22 Mart’ta %60’a geriledi. Birleşik Arap Emirlikleriyle konut, turistik tesis, havalimanı, demir yolu, kara yolu, alışveriş merkezi ve enerji alanlarında tam 130 milyar dolar değerindeki dev projeler hayata geçiyor. Yüzümüzün akı göz bebeğimiz Çanakkale Köprüsü ile bölge ekonomisinde patlama yaşanacak.

Enflasyonu bahane ederek Ramazan-ı şerif öncesi et, un ve şekerde oynanan oyunlar anında durduruldu. Kırmızı et ihracatına kısıtlama getirildi. İhtiyaç fazlası 200 bin ton şeker olmasına rağmen özel sektördeki bazı firmalar suni şekilde ürünü ortadan kaldırdı, sınırlı satış etiketleri asarak vatandaşı korkuttu. Türkşeker elindeki şekeri başta küçük üreticiler olmak üzere imalatçılara hızla arz etti, şekerin çuvalı bir gecede 800’den 575 liraya düştü. 291 milyon liralık tarımsal destekleme ödemeleri çiftçilerin hesaplarına yatırıldı. Pamuk ekim alanı 100 bin hektar arttırıldı. Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinde Sürdürülebilirlik Eylem Planı hayata geçiriliyor…

Piyasalarda bayram var, ülkenin ambarları ağzına kadar ürün dolu. Hazinenin kasası taşıyor. Bütçemiz fazla veriyor. Marketlerde ne ararsan var. Evet fiyatlar pahalı ama vatandaşım çalışıyor, kazanıyor, harcıyabiliyor. İstikrarlı büyüme potasındayız… Peki biz bu nimetlere nasıl kavuştuk? Lütfu ilahi kalbinde Allah korkusu ve vatan aşkı olan bir liderle. Buna inan, gerisi yalan.”


Bu haber 540 kez okundu.
EKONOMİ - 3:35 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.