seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

17° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Kurbanı tartışma konusu yapmayın!

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bayramda yaşanan ufak tefek sorunlar nedeniyle Kurbanı tartışma konusu yapılmaması gerektiğini söyledi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kurban Bayramı’nda hayvanlara eziyet ederek bu ibadeti yerine getirmenin doğru olmadığını belirterek, “Bu ibadeti usulüne uygun ve en güzel şekilde yerine getirmek gerekiyor” dedi. ALLAH’TAN UZAKLAŞTIRACAK DAVRANIŞLARDA BULUNMAYIN! Görmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban […]
3. Sayfa - Eylül 22, 2014 2:42 pm A A

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bayramda yaşanan ufak tefek sorunlar nedeniyle Kurbanı tartışma konusu yapılmaması gerektiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kurban Bayramı’nda hayvanlara eziyet ederek bu ibadeti yerine getirmenin doğru olmadığını belirterek, “Bu ibadeti usulüne uygun ve en güzel şekilde yerine getirmek gerekiyor” dedi.

ALLAH’TAN UZAKLAŞTIRACAK DAVRANIŞLARDA BULUNMAYIN!

Görmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramları öncesinde yapılan açıklamalarda üç şey üzerinde durduklarını belirtti. Kurbanın Allah’a yakınlaştıran bir ibadet olduğunu vurgulayan Görmez, “Bizi Allah’a yakınlaştıran ibadeti yaparken, bizi Allah’tan uzaklaştıracak davranışlardan kaçınmalıyız.

Bunlar, hayvanlara eziyet etmek, sağlıksız ortamlarda kesmek, çevreye zarar verecek şekilde istismar etmek. Bunlardan uzak durmak gerekiyor” ifadesini kullandı.

EZİYET EDEREK KURBAN KESMEYİN!

Görmez, kurban kesimi konusunda ilerlemelerin olduğunu kaydederek, şunları söyledi: “İstiyorum ki bundan sonraki hiçbir Kurban Bayramı’nda olumsuz bir tek örneğe bile rastlamayalım. Sokakta, muhtelif yerlerde hem hayvanlara eziyet ederek, başkasına eziyet ederek, çevre sağlığını tehdit ederek, bu ibadeti yerine getirmek doğru değildir. Bu ibadeti usulüne uygun ve en güzel şekilde yerine getirmek gerekiyor.
Onun için hem Kurban Bayramı’nda kurbanlarla ilgili çok dikkatli olmalıyız. Bir olumsuzluk yaşandığında bundan dolayı kurbanı, bayramı tartışma konusu yapmayalım.”

3. Sayfa - 2:42 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kahreden haber şehitlerimiz var !
  Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonucu 2 askerin şehit olduğunu duyurdu.
 • 02
  3 çocuk babası boğularak can verdi !
  Bursa’da 3 çocuğunu kurtarmak için suya giren baba suda boğularak hayatını kaybetti.
 • 03
  Vaka sayıları arttı uyarı geldi !
  Vaka sayılarında yaşanan korkunç artışın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
 • 04
  Pkk’ya ağır darbe !
  Türk Silahlı Kuvvetleri son bir hafta içinde 47 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirdi.
 • 05
  Modern Hayvan Pazarı İlk Bayramda Yüzleri Güldürdü
  İnegöl Belediyesi’nin Alibeyköy mevkiinde hayata geçirdiği modern hayvan pazarı, görücüye çıktığı ilk bayramda yüzleri güldürdü. Modern hayvan pazarında ihale usulü ile satılan kotralardaki kurbanlık satışlarının büyükbaş hayvanlarda yüzde 98, küçükbaş hayvanlarda ise yüzde 80 oranında olduğu belirtildi.