23° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Kurbanı tartışma konusu yapmayın!

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bayramda yaşanan ufak tefek sorunlar nedeniyle Kurbanı tartışma konusu yapılmaması gerektiğini söyledi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kurban Bayramı’nda hayvanlara eziyet ederek bu ibadeti yerine getirmenin doğru olmadığını belirterek, “Bu ibadeti usulüne uygun ve en güzel şekilde yerine getirmek gerekiyor” dedi. ALLAH’TAN UZAKLAŞTIRACAK DAVRANIŞLARDA BULUNMAYIN! Görmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban […]
3. Sayfa - Eylül 22, 2014 2:42 pm A A

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bayramda yaşanan ufak tefek sorunlar nedeniyle Kurbanı tartışma konusu yapılmaması gerektiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kurban Bayramı’nda hayvanlara eziyet ederek bu ibadeti yerine getirmenin doğru olmadığını belirterek, “Bu ibadeti usulüne uygun ve en güzel şekilde yerine getirmek gerekiyor” dedi.

ALLAH’TAN UZAKLAŞTIRACAK DAVRANIŞLARDA BULUNMAYIN!

Görmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramları öncesinde yapılan açıklamalarda üç şey üzerinde durduklarını belirtti. Kurbanın Allah’a yakınlaştıran bir ibadet olduğunu vurgulayan Görmez, “Bizi Allah’a yakınlaştıran ibadeti yaparken, bizi Allah’tan uzaklaştıracak davranışlardan kaçınmalıyız.

Bunlar, hayvanlara eziyet etmek, sağlıksız ortamlarda kesmek, çevreye zarar verecek şekilde istismar etmek. Bunlardan uzak durmak gerekiyor” ifadesini kullandı.

EZİYET EDEREK KURBAN KESMEYİN!

Görmez, kurban kesimi konusunda ilerlemelerin olduğunu kaydederek, şunları söyledi: “İstiyorum ki bundan sonraki hiçbir Kurban Bayramı’nda olumsuz bir tek örneğe bile rastlamayalım. Sokakta, muhtelif yerlerde hem hayvanlara eziyet ederek, başkasına eziyet ederek, çevre sağlığını tehdit ederek, bu ibadeti yerine getirmek doğru değildir. Bu ibadeti usulüne uygun ve en güzel şekilde yerine getirmek gerekiyor.
Onun için hem Kurban Bayramı’nda kurbanlarla ilgili çok dikkatli olmalıyız. Bir olumsuzluk yaşandığında bundan dolayı kurbanı, bayramı tartışma konusu yapmayalım.”


Bu haber 1210 kez okundu.
3. Sayfa - 2:42 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama