İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

06 Aralık 16:57 Cama Suriye’li yumruk atıp hastanelik oldu !

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

‘Kürt Devleti kurulmalı’ diyen Pervin Chakar’ın elini öpen Özgür Özel’e tepki yağıyor!

Giriş : 21.11.2023 18:59 - Güncellenme : 21.11.2023 18:59

HDP’li Pervin Buldan ile birlikte ‘Kürt Devleti kurulmalı’ diyen Pervin Chakar’ı dinlemeye giden ve Chakar’ın elini öpen CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e tepki yağıyor..

CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel, önceki akşam HDP’li Pervin Buldan ile birlikte Süreyya Opera Sahnesi’nde “Bir Opera Gecesi” dinletisine katıldı.

Özel, Kürt devleti kurulmasını isteyen Pervin Chakar’ın elini öpüp bu anları sosyal medya hesabından ‘barış ve kardeşlik’ notuyla paylaştı.

Chakar, 2021 yılında verdiği bir röportajda Kürt devleti kurulması gerektiğini belirtip, ‘Mecburi bir sürecin sonunda Türklerle aynı toprakları paylaşıyoruz. Onların dillerini öğreniyor ve konuşuyoruz. Kültür ve geleneklerini biliyoruz. Ama onlar bizimkini bilmeyi bir tarafa bırak onu yok etmek için seferber olmuş durumdalar. Bundan bir medeniyet üretilemeyeceği gibi bu güzelliklerin yok edilmesi sürecinin ta kendisi. Tekrar etmekte fayda var mesele statü meselesi, Kürtlerin devleti yoksa Kürt soprano da olmaz Kürt besteci de olmaz.’ demişti.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Özgür Özel’in fotoğrafına çok sayıda tepki yağdı. Tepkilerin yanı sıra destek olanlarda çıktı.

 

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER