seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Kütüphaneler Haftası Okuma Etkinliği İle Başladı !

İnegöl Belediyesi, Kütüphaneler Haftası kapsamında bugün ilçe protokolünün de katıldığı okuma etkinliği düzenledi. Gençlik Merkezi Nöbetçi Kitaphanede yapılan etkinliğe öğrencilerin de ilgisi yoğun oldu.
Eğitim - Mart 28, 2022 5:01 pm A A

İnegöl Belediyesi, bu yıl 28 Mart-03 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası kapsamında Nöbetçi Kitaphaneler organizasyonuyla bir dizi etkinlik düzenledi. Hafta boyunca yapılacak etkinliklerin ilki, bugün Gençlik Merkezi Nöbetçi Kitaphanede ilçe protokolünün de katılımıyla yapılan okuma etkinliği ile gerçekleştirildi. Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Alper Taban ve Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ile meclis üyeleri de kitap okuyarak etkinliğe destek verdi.

HERKESİN BAŞUCU KİTAPLARI OLMALI

Okuma etkinliği sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Merkez nöbetçi kitaphanemizdeyiz. Kütüphane Haftası kapsamında bir okuma etkinliği gerçekleştiriyoruz. Malumunuz insan hayatında kitabın yeri ve önemini çok fazla anlatmaya gerek yok. Allah’ın ilk emri de oku. İnsan dediğimiz varlıkta okuyarak kendini geliştirebilen bir varlık. Nihayet itibariyle okuyan insanların hayata daha sıkı sıkı bağlandığı, olayları daha kolay tahayyül edebildiği ve aşabildiğini, daha pozitif olduklarını, sorun odaklı değil çözüm odaklı olduklarını görebiliyoruz. Bizler de bugün bununla ilgili bir faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Arkadaşlarımızın düzenlediği okuma etkinliğine katıldık. Aynı zamanda kitaphanemizde en fazla okuma gerçekleştiren kişilere de küçük birer hediyemiz olacak. 1’inciye 200, 2’nciye 100 ve 3’üncüye 50 TL Uludağ Kitapevi hediye çeki ile sertifika verilecek. Ben etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Her bireyin başının ucunda birden fazla kitapları olmasını diliyorum” dedi.

Kaymakam Eren Arslan ise “Kütüphaneler haftası kapsamında düzenlenen bu anlamlı etkinlikte bulunmaktan son derece mutlu olduk. Kitap, insanın hayatındaki vazgeçilmezlerden biri. Biz de buradan yola çıkarak bütün okullarımızda kütüphanelerin kitap sayılarını arttırmak üzere kampanya başlatmıştık. Şu anda 300 bini aştı bu kitap sayısı. Yine akşamları velilerimizin de katılımıyla kitap okuma etkinlikleri düzenleniyor. Bilgiden uzaklaşan toplumların ne duruma geldiklerini söylemeye gerek yok. O yüzden çağın getirdiği dijitalleşmeyle birlikte belki kitapların basımında satışında azalış var gibi gözükse de esasen ciddi bir okuyucu kitlesi de var. Bunu ilçemizde hem halk kütüphanemizde hem belediyemizin açtığı kitaphanelerde görebiliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Etkinlik sonrası kitaphaneden en fazla kitap alarak okuyan 3 kişiye 1’inciye 200, 2’nciye 100 ve 3’üncüye 50 TL olmak üzere Uludağ Kitapevinden alışveriş çeki hediye edildi.


Bu haber 350 kez okundu.
Eğitim - 5:01 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.