-3° Kapalı
 • EURO 6.58
 • DOLAR 5.93

MAHALLELERE NEFES ALDIRIYORUZ

İnegöl Belediyesi tarafından Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokağa Çocuk Oyun ve fitness alanı kazandırılıyor. Betonlaşmanın artmasıyla birlikte çocukların oyun ve eğlence alanları daralırken, İnegöl Belediyesi geleceğin yetişkinleri olan çocuklara yeni oyun alanları ve yeşil alanlar oluşturmak için adeta seferberlik başlattı. Onlarca çocuk parkı, fitness alanı ve yeşil alanı başta çocuklar olmak üzere İnegöl halkının hizmetine sunan […]
GENEL - Ekim 12, 2017 1:53 pm A A
İnegöl Belediyesi tarafından Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokağa Çocuk Oyun ve fitness alanı kazandırılıyor.

Betonlaşmanın artmasıyla birlikte çocukların oyun ve eğlence alanları daralırken, İnegöl Belediyesi geleceğin yetişkinleri olan çocuklara yeni oyun alanları ve yeşil alanlar oluşturmak için adeta seferberlik başlattı. Onlarca çocuk parkı, fitness alanı ve yeşil alanı başta çocuklar olmak üzere İnegöl halkının hizmetine sunan İnegöl Belediyesi, son olarak Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokakta çocuklara güzel bir çocuk oyun alanı hediye etmek için çalışmalara başladı.

Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokakta Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, şehrin dört bir tarafında ilçe halkının ve geleceğimiz olan yavrularımızın gündelik yaşamlarına güzellik katacak ve renklendirecek çalışmalara son sürat devam ettiklerini belirtti.

ŞEHRİN HER BİR NOKTASINDA HİZMETE DEVAM
Çocuk oyun ve fitness alanı oluşturma çalışmalarını inceledikten sonra açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Kansu, “İnegöl Belediyesi olarak her geçen gün hizmet ağımızı artırarak şehrimizin dört bir tarafında vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere Alanyurt Yeni Mahallemizde devam eden sathi kaplama çalışmalarının incelemesini yapmıştık. Bugünde Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokakta çocuk oyun ve fitness alanı çalışmasını incelemeye geldik. Burası yeni yapılaşmanın olduğu bir alan. Burada çocuk oyun alanına ihtiyaç haiz oldu. Vatandaşlarımızın talebi ve belediye başkanımızın talimatıyla buradaki uygulamayı başlattık. İnşallah en kısa sürede buradaki çalışmalarımızı bitirip çocuk oyun ve fitness alanını çocuklarımıza ve mahalle sakinlerinin hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

PROJENİN İÇERİĞİ
Başkan Kansu yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Kansu, “Mahmudiye Mahallesi Akansu Sokakta çocuk oyun ve fitness alanı olarak hazırlanan projemizin alanı 2000 metrekaredir. Proje uygulama alanında; 315 metrekarelik çocuk oyun alanı, 110 metrekarelik fitness alanı, 925 metrekarelik sert zemin yürüyüş alanı ve 650 metrekarelik yeşil alan bulunmaktadır. Projedeki ağaçlık alanlara ve yeşil alanlara görselliği ön planda olan yetişkin ağaçlar dikilecek ve yeşillendirme çalışmaları alanının tüm kısımlarında tamamlanacaktır. Bitkilendirme çalışmasında; Çınar, ıhlamur, akçaağaç ve sedir bitkilerine yer verilecektir. Sert zemin yürüyüş ve oturma alanı uygulaması için kırmızı, siyah ve beyaz renkli wash beton taş uygulaması yapılmaktadır. Çocuk oyun alanı, fitness alanı ve park çevresindeki yürüyüş alanı zemini için renkli kauçuk döşeme yapılmaktadır. Proje alanı çevresine sınırlayıcı duvar ve renkli panel çit uygulaması yapılmaktadır. Bu kentsel düzenleme çalışmasının belediyemize maliyeti yaklaşık olarak 180 bin TL’dir” açıklamalarında bulundu.

“GELECEĞİMİZ TEMİNATI OLAN YAVRULARIMIZA NE YAPSAK AZ”
Geleceğin teminatı yavrularımıza ne yapsak azdır diyen Kansu, “Bundan sonrada Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi bir belediye olarak üstümüze düşeni yaparak çevresiyle temiz ve yeşil alan donatılarıyla örnek alınan bir şehir imar etmek gayesiyle çıktığımız bu yolda sağlıklı nesillerin yaşamaktan mutluluk duyacağı bir İnegöl için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Son olarak Çocuk oyun alanı ve fitness alanının şimdiden Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokak sakinlerine hayırlı uğurlu olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu haber 890 kez okundu.
GENEL - 1:53 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Batman Belediyesi’nde taciz skandalı
  HDP’li Batman Belediyesi’nde taciz skandalı yaşandı. Yaşanan bu olay ise sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.
 • 02
  İnegöl’de emniyet göz açtırmıyor
  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından şehrin huzur ve güvenliği için yapılan yol uygulamalarında ruhsatsız silah ve uyuşturucu madde yakalanırken 4 kişi hakkında ise işlem yapıldı.
 • 03
  İnegöl’de mahalle mahalle acil toplanma alanları
  Deprem konusunda bilgi toplamaya çalışan vatandaşlar e-devlet üzerinden afet zamanında acil toplanma alanlarını il, ilçe, mahalle ve sokak ismini girerek ev ve iş yerlerine en yakın toplanma alanlarının yerlerini öğrenebiliyorlar.
 • 04
  MHP’li Başkan intihar etti
  MHP Gürsu İlçe Başkanı Ali Osman Beysir, intihar ederek yaşamına son verdi.
 • 05
  İnegöl’de deprem
  Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Manisa Akhisar olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.