18° Açık
 • EURO 6.28
 • DOLAR 5.66

Mahkeme Yürütmeyi Durdurdu

İnegöl Belediyesi’nde oluşturulan komisyonlarla ilgili (İyi Parti’ye komisyonlarda yer verilmemişti) yürütmeyi durdurma kararı alındı.
Manşet Haber - Haziran 10, 2019 9:59 pm A A

Nisan ayı meclisinde komisyonların belirlenmesi sırasında İYİ Parti´den hiçbir ismin yer almamasına tepki gösteren İYİ Parti Grup Sözcüsü İsmail Karaman “Bizim yapmış olduğumuz hesaplamalara göre AK Parti grubunun 3, Milliyetçi Hareket Partisi grubunun 1 , İYİ Parti grubunun 1 üye vermesi gerekiyor. Bunun ile ilgili 2014 yılında Danıştay 8. Dairesine 19 Şubat Şubat 2014 tarihinde almış olduğu karara istinaden yine 2014 yılında Denizli´de gerçekleşen ve mahkemeye intikal eden ve yürütme durdurma kararı ile sonuçlanan olay var. Yine Denizli´de 2014 yılında 38 meclis üyeli bir meclisin 5 sandalyesine sahip olan MHP grubunun komisyonlarda yer almaması üzerine açmış olduğu dava lehine sonuçlanmış ve daha sonra tekrar komisyon seçimleri olmuştu. Ben tekrar dava konusu olmaması adına bizimde grubumuzdan bir temsilcimiz olması uygun olacaktır” demişti.

MAHKEME KARARI DURDURDU

Yargıya başvuran İYİ Parti, kararın yürütmesini durdurdu.

Bu haber 120 kez okundu.
Manşet Haber - 9:59 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Balakuş’tan ROK tepkisi
  DP İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programına Boşnaklara ağır hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’nın dönüşüne tepki gösterdi.
 • 02
  Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu
  İnegöl Belediespor, Özel İnegöl Cihangir Hastanesi ile sağlık sponsorluğu protokolü imzalandı.
 • 03
  Karamollaoğlu HDP’li belediyeleri savundu
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, üç HDP’li belediyeye kayyum atanmasına Twitter adresinden tepki gösterdi.
 • 04
  Halk otobüsü yaya kadına çarptı
  İnegöl’de Baykoca Mahallesi’nde meydana gelen kazada özel halk otobüsü yaya halindeki genç kadına çarptı.
 • 05
  Vakıfköy Kent Parkı’nda sona doğru
  Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer […]