seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

17° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Mana senden incinmesin !

Yollara düş ey gönül, kendi içinde ki İbrahim-İ duaya teslim ol. Hani diyordu ya al eline baltayı kır kalbinin mabedinde içinde biriktirdiğin putları. Mana senden incinmesin.
GENEL - Temmuz 20, 2021 10:46 pm A A

Hacer gibi gönlünü bırak her şeyin sahibine. Kendisine dayanan hiç bir şeyi zatının şanından geri çevirmeyenin lütfuna inan. Safa ve Merve arasında bul yeniden suyu arayışını. Duy içinde suyu zemzem kılan arayışın ağlayışlarını. Gönül senden incinmesin.

İsmail gibi feda edilen ol. Onun kadar teslimiyetçi. Kurban et kendini inandığın en güzel teslimiyete. Bıçaklar bile kesmesin seni. Sen keskin bir bıçak gibi, kes bir baba adağında bağışlanan nefsini.
Kanadında Cebrail’in tüm insanlığa arı ve duru bir su olarak bağışlan. Bil ki topuğu zemzeme yol olan bir susayıştır seni çağlar ötesinde bile diri tutan. Eğ boynunu boyun eğdiğin ne varsa dünyalık… Kesmez seni bıçaklar, sen şah damarından yakınsan. Biat senden incinmesin.

Yusuf gibi rüyalarda bul ay yüzünü. Kardeşçe kurban edil bir kuyunun içinde. Zindanlarda ışık, saraylarda sultan ol. Gömleğin Kulbe-i Ahzan’da şifa, Mısır’da edep olsun nice Züleyhalara. Başaklar kıtlıkların biteceğini müjdelesin. Rüyalar gerçeğin kokusunu taşısın bekleyişlere. Tabir senden incinmesin.
Yakupça hüznünü yalnızca her şeyin sahibine arz et. Gözlerini kaybettiren bir ağlayışı, fer kılan ilahi güce sığın. Korkularını bile bırak inandığın samimiyete. Teslim ol içinde en çok sevdiğin hisleri var edene. Gönlün Yusuf’u kuyularda da saklar, saraylarda da. Sabır metanetli bir yıl arkadaşı. Ümit senden incinmesin.

Sabrın en güzel şifasıdır vuslat. Eyüpce bir teslimiyetle bırak kendini. Kurban et içinde ki deva bulmaz vehimleri. Korkuyla aceleyle hükümsüz kılma avucunun içinde ki duanın kudretini. Aklın gönlüne şifa olsun, dilin şükrüne vesile. Yaraya deva olanın da, onu deva kılanın da sahibi olduğunu hatırla. Gör ki feda etmezsen sabrını, iyileşmez yutkunmak istemediğin ilacın tesiri cana. Takdir, tedbir, tevekkül… Sabır senden incinmesin.

Hüzün yıllarını kuşan. Ümmet olduğunu hatırla. Sev hüznünü bile. Kalbini Allah’a ulaştıran ne varsa bas bağrına. Hüzün yıllarından sonra ki gece yürüyüşlerini hatırla. Örtüsüne bürünen kalbin gözlerin ve dilin olsun. Taif’te taşlanırken bilmiyorlar diyen sabrı hatırla. Rahmet edileni, rahmetin tecellisini gör Mekke’ de ki her gülün kokusunda…Ve inan hikmetin sahibinin kapıları ancak samimi duayla açtığına. Hüzün senden incinmesin.

Şimdi bayramları bir parça etten üstün kılan, bekleyişleri ve teslimiyetleri anlamdıran ne varsa, evvela şeker tadında değil, ağzını ve kalbini iyiyle mühürlediğin, her parçasına kurban vasfından saygı gösterdiğin bir bayram tadı bıraksın damağında.
Yaş almanın yaşlanmak olmadığına, dünü bugünü ömürde anlamlı kılan nice güzel yürekli insanla, birlikte nice mutlu bayramlara. Bırakma sevdiklerinin kalplerini… Mana senden incinmesin.
Teslimiyet ve gönül hoşluğu ile kalınız.
Hayriye DURMUŞ

GENEL - 10:46 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kahreden haber şehitlerimiz var !
  Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonucu 2 askerin şehit olduğunu duyurdu.
 • 02
  3 çocuk babası boğularak can verdi !
  Bursa’da 3 çocuğunu kurtarmak için suya giren baba suda boğularak hayatını kaybetti.
 • 03
  Vaka sayıları arttı uyarı geldi !
  Vaka sayılarında yaşanan korkunç artışın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
 • 04
  Pkk’ya ağır darbe !
  Türk Silahlı Kuvvetleri son bir hafta içinde 47 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirdi.
 • 05
  Modern Hayvan Pazarı İlk Bayramda Yüzleri Güldürdü
  İnegöl Belediyesi’nin Alibeyköy mevkiinde hayata geçirdiği modern hayvan pazarı, görücüye çıktığı ilk bayramda yüzleri güldürdü. Modern hayvan pazarında ihale usulü ile satılan kotralardaki kurbanlık satışlarının büyükbaş hayvanlarda yüzde 98, küçükbaş hayvanlarda ise yüzde 80 oranında olduğu belirtildi.