Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

MDF FABRİKALARINA REKOR CEZA !

Rekabet Kurulu, MDF üreten 11 şirkete 271 milyon lira idari para ceza verilmesine karar verdi.
EKONOMİ - Nisan 6, 2021 10:51 pm A A

MDF ve yonga levha pazarında faaliyet gösteren teşebbüslerin aralarında anlaşarak fiyat arttırmak, müşterileri arasında ayrımcılık yapmak, talep edilen bir ürünün tedariği için başka bir ürünün alımını şart koşmak, bağlantı uygulaması ile yeniden satıcıların faaliyetlerini zorlaştırmak ve mal vermeyi reddetmek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal ettikleri ile Orman Genel Müdürlüğü tarafından sektöre tahsis edilen odun hammaddesinin dağıtımının MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği tarafından yapılması suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesinin ihlal edildiği iddiaları üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı. 01.04.2021 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda;

Haklarında soruşturma yürütülen AGT Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., Çamsan Ordu Ağaç San. ve Tic. A.Ş., Divapan Entegre Ağaç Panel San. Tic. A.Ş., Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kronospan Orman Ürünleri San. ve Tic. A.Ş., Orma Orman Mahsulleri Entegre San. ve Tic. A.Ş.,Starwood Orman Ürünleri Sanayii A.Ş.,Teverpan MDF Levha Sanayii ve Ticaret A.Ş.,Yıldız Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş., Yıldız Sunta Orman Ürünleri Sanayi Tesisleri İth. İhr. ve Tic. A.Ş.’e toplamda 271 milyon lira para cezası uygulandı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 3850 kez okundu.
EKONOMİ - 10:51 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Pitbull saldırısına uğrayan köpek tedaviye alındı, Pitbull’a el konuldu !
  İnegöl’de sahibi tarafından tasmasız dolaştırılan pitbul cinsi köpek, sokak köpeğine saldırdı. Bir vatandaşın cep telefonu kamerasına anbean yansıyan görüntüler, sosyal medyada büyük tepki çekti.
 • 02
  Bursa’nın sokakları notalarla renkleniyor !
  Bursa’da sokak müzisyenlerinin daha sağlıklı şartlarda çalışabilmeleri için Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Bursa’nın her sokağı ayrı bir şarkı” projesi, müzisyenlerin şehir merkezinde verdiği mini konserle start aldı.
 • 03
  Zabıtadan polise pastalı kutlama !
  Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıtası, Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ıncı yılını, Acemler’deki kontrol noktasında nöbet tutan polislere pasta keserek kutladı.
 • 04
  Mhp’li isimlere silahlı saldırı !
  Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcılarına silahlı saldırı düzenlendi.
 • 05
  Müzelerimiz örnek olmaya devam ediyor !
  Balıkesir Gömeç ilçesine ve Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Kent Müzesi kazandırmak isteyen Gömeç Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Belediyesi, İnegöl Kent Müzesi ile Mobilya Müzesini örnek alıyor. İki belediyeden gelen heyetler, müzelerde inceleme yaparak bilgi aldı.