-3° Sisli
 • EURO
 • DOLAR
27H5s.gif n8Oao.gif B7yTL.gif

MEB 26 Şehirde 47 Bin Tablet Verecek !

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 26 şehirde 47 bin öğrenciye daha tablet verileceği bildirildi.
Eğitim - Ocak 8, 2021 4:52 pm A A

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika açıklamasında bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunna Bakan Selçuk, uzaktan eğitime destek için tablet bilgisayar dağıtımlarının 4. fazının başladığını söyledi. Ayda 25 GB”lık internet paketi ile öğrencilere verilecek ücretsiz tabletler 26 şehirde dağıtılacak.

186 BİN 500 TABLET DAHA DAĞITILACAK

Bakan Selçuk, dağıtılacak 47 bin tablet ile birlikte toplamda 313 bin 500 tabletin dağıtımının yapıldığını , kalan tabletlerin de Ocak ayı sonuna kadar dağıtılacağını söyledi. Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitime tablet bilgisayar desteğimizin 4. fazını gerçekleştiriyoruz. 25 GB aylık internet paketiyle 47 bin cihaz daha öğrencilerimiz için 26 ilimize ulaşıyor, toplam 313 bin 500 tabletin dağıtımı tamamlandı. Bu ayın sonunda 500.000 öğrencimize ulaşmış olacağız.” dedi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2690 kez okundu.
Eğitim - 4:52 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  BEYAZ ÖRTÜ
  Şehre lapa lapa kar yağıyor. Susuz kalma feryatlarının yeryüzüne tecellisi gibi, şehri bembeyaz bir örtü kaplıyor. Ağaçlar ve şehirler sanki kristal bir yorganı üzerine örtüyor.
 • 02
  Okulların açılacağı tarihi açıkladı !
  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk ekranlarında katıldığı canlı yayında 15 Şubat’ta okulların kademeli olarak açılmasının planlandığını söyledi.
 • 03
  İnegöl’de korkunç cinayet!
  Yeniceköy Mahallesinde meydana gelen olayda, darp edilerek ve yakılarak öldürülmüş bir gencin cesedi bulundu.
 • 04
  Bursa Valiliğinden flaş açıklama
  Bursa Valiliği, Uludağ Oteller Bölgesi’nde kalabalık gruplar halinde partiler yapıldığı, eğlenceler düzenlendiği ve bu organizasyonlarda da pandemi kurallarına riayet edilmediği yönündeki iddialara ilişkin basın açıklaması yaptı.
 • 05
  Kardan koltuk ilgi odağı !
  İnegöl’de yaşanan yoğun kar yağışının ardından sokağa çıkma kısıtlamasına uyan Mobilyacı Ramazan Demirtaş’ın ikamet ettiği sitenin bahçesine yaptığı kardan koltuk ilgi odağı oldu.