18° Açık
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.75

MEB AHŞAP OYUNCAK YARIŞMASI BAŞLADI

 Ülkemizde mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması için ahşap yarışması düzenleniyor.
Eğitim - Haziran 11, 2019 1:22 pm A A

Ülkemizde mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, öğrencilerin yeteneklerinin geliştirilmesi, doğal ve sağlıklı, yerli ahşap oyuncak çeşitliliğinin artırılması, yetenekli öğrencilerin sektöre kazandırılması, yeni, ergonomiye uygun, araştırma, geliştirme odaklı, ülke ekonomisine katkı sağlayabilecek oyuncakların tasarlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Kapsamında 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Genel Müdürlüğe bağlı okullarda ve özel meslek liseleri ile özel eğitim meslek okullarında öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla 22 Nisan-03 Mayıs 2019 tarihleri arasında MEB Ahşap Oyuncak Yarışması düzenlendi.

Temalı ve Serbest olmak üzere iki kategoride yapılan  “1.MEB AHŞAP OYUNCAK YARIŞMASI”na ilgi ve katılım yüksek olmuştu. 475 başvuru yapılan,  427 katılımcıyla gerçekleştirilen yarışmada serbest kategoride ilk 50, temalı kategoride ilk 50 sırada yer almış olan oyuncakların sergi açılışını gerçekleştirmek ve ilk üç derecede yer alan öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize ödüllerini vermek üzere 11-12 Haziran 2019 tarihlerinde Bursa İnegöl MODEF Fuarcılık Alyans Salonunda program düzenlenecek.

11 Haziran 2019 tarihinde  başlayacak  olan  MEB AHŞAP OYUNCAK SERGİSİ, 12 Haziran 2019 tarihinde saat 14:00’da düzenlenecek olan ödül töreniyle sona erecek.

Bursa  İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası sponsorluğunda yapılan yarışmada, birincilik ödülü 4.000 TL, ikincilik ödülü 3.000 TL, üçüncülük ödülü 2.000 TL olarak belirlenen yarışmada ayrıca  Autodesk  Firması tarafından dereceye girenlere 500 TL hediye çeki verilecektir.

Bu haber 430 kez okundu.
Eğitim - 1:22 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Münür Kaner aday olacak
  İnegölspor yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararı ardından kulisler hareketlendi. Eski başkan Münür Kaner’in aday olacağı öğrenildi.
 • 02
  Orhaniyespor transferin iddialı takımı
  Tevfik Demirhan başkanlığında yeni bir yapılanmaya giden Orhaniye Spor transfere hızlı başladı.
 • 03
  Bursa’ya şehit ateşi düştü
  Adana’da askerlik görevini yapan Şükrü Gündüz sabah saatlerinde geçirdiği beyin kanaması sonucunda şehit düştü.
 • 04
  İnegöl’de Roma mezarı
  İnegöl’de hayırseverler tarafından yapılacak okulun temel hafriyatında Roma dönemi ait mezar taşı bulunmasının ardından okul inşattı durduruldu. Bursa’dan gelen yetkililer bölgede kazı çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmalar neticesinde yine roma dönemine ait olduğu tahmin edilen malzemeler bulundu. Yetkililer tarafından bulunan malzemeler Bursa’ya götürüldü.
 • 05
  İnegölspor olağanüstü kongreye gidiyor
  İnegölspor’un önünü açmak ve içinde bulunan sıkıntılı süreci aşabilmek adına yönetim kurulu geçtiğimiz çarşamba günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında olağanüstü kongre kararı aldı.