23° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

MER-PA ESNAFINA DESTEK OLALIM

İnegöl belediye başkanı Sayın Alinur Aktaş çatı çökmesi hadisesinden bu yana pazarcı esnafının yanında olduklarını söyledi ve ilçe halkını bu zor günlerinde pazarcı esnafına destek olmaya çağırdı.   ESNAFIN İMDADINA YETİŞTİLER Semt Pazarının geçici olarak Mer-Pa’nın yan ve ön caddesinde kurulacağını belirten Başkan Aktaş, “Hepinizin bildiği gibi 31 Aralık 2014 günü maalesef talihsiz bir şekilde […]
Güncel - Ocak 16, 2015 8:31 am A A

İnegöl belediye başkanı Sayın Alinur Aktaş çatı çökmesi hadisesinden bu yana pazarcı esnafının yanında olduklarını söyledi ve ilçe halkını bu zor günlerinde pazarcı esnafına destek olmaya çağırdı.

 

ESNAFIN İMDADINA YETİŞTİLER

Semt Pazarının geçici olarak Mer-Pa’nın yan ve ön caddesinde kurulacağını belirten Başkan Aktaş, “Hepinizin bildiği gibi 31 Aralık 2014 günü maalesef talihsiz bir şekilde akşam 20.00 – 21.00 civarlarında Mer-Pa Pazaryerimizin çatısı kısmen çökmüş ve o günden sonra kullanılamaz hale gelmiştir. Çok şükür can kaybı olmaması bizim için sevindirici bir durumdu. Akabinde de esnafımızla, odalarımızla bir araya geldik. Daha sonrasında da gerekli toplantıları, tespitleri yaptık. Projelerle alakalı çalışmalar yaptık. Ben 3 odamıza, hem Terziler Odası Başkanımıza hem Bakkallar Odası Başkanımıza hem de Sebze ve Meyveciler Odası Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar her çağırdığımızda geldiler. Esnafın imdadına yetiştiler. Tabi o ara açıklamıştık. Geçici olarak bu pazaryerinin aynı yerde, yan ve ön caddede kurulacağını ifade etmiştik. Bugünde Meclis üyesi arkadaşlarımız ile beraber siyasi parti fark etmiyor, MHP`li arkadaşlarımız da burada, AK Partili arkadaşlarımız da burada. Esnafımıza hem selam verelim, bir de şu an geçicide olsa da kurulan pazaryeri ile ilgili tespitler yapalım istedik. Yerlerle alakalı sıkıntılar olabilir. Belki esnafımız arasında yerinden memnun olmayan arkadaşlarımız olabilir ama özellikle elektrikle alakalı akşam olduğunda karanlıkta kalan esnafımız var. Onunla alakalı da arkadaşlarımız çalışmalar yapıyor. Sanırım önümüzdeki Perşembe gününden itibaren hiç bir sıkıntı kalmaz” dedi.

ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

Vatandaşlara, esnafa destek olmaları çağrısında bulunan Aktaş, “Birkaç gün önce cep mesajları ile gazete ilanları ile duyurduk. Ben özellikle de buradan tüm ilçe halkımıza sesleniyorum; esnafımızı burada yalnız bırakmayalım. Muhakkak süratle gelsinler. Esnafımıza sahip çıkalım. Yani bu bir sıkıntıdır, afattır. İnşallah biz 4-5 aylık zaman içerisinde yaraları saracağız. Birazdan da açıklayacağım şekliyle eskiden çok daha güzel bir şekilde hayata geçirmiş olacağız” diye konuştu.

MAĞDUR ESNAFA 105 BİN LİRA DAĞITILDI

Hasar tespitiyle alakalı çalışmalarda son aşamaya geldiklerini belirten Başkan Aktaş, “Fakat biz önden sosyal yardımlaşma ayağında esnafımıza 105 bin TL para dağıttık. Yaklaşık 200 bin TL`lik bir bedel daha dağılmış olacak. İnşallah esnafımızın en azından maddi anlamdaki zararını tamamen sonlandırmış olacağız” dedi.


Bu haber 1230 kez okundu.
Güncel - 8:31 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Atatürk Bulvarında Korkutan Kaza !
  Akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsü yaralandı .
 • 02
  Günlük bilanço açıklandı !
  Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Bakan Koca da sosyal medya hesabından paylaştı. 
 • 03
  Alinur Aktaş Yarın İnegöl’e Geliyor !
  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yarın bir dizi açılış için İnegöl’e gelecek.
 • 04
  Kaldırımlar Otlardan Temizleniyor
  İnegöl Belediyesi, kaldırımlarda parke taşları arasından çıkarak kötü görüntü ve bozulmalara sebep olan otları temizlemek için çalışma başlattı.
 • 05
  En Kıymetli Kalemiz !
  Kent Konseyi Aile Hayatını Güçlendirme Çalışma Grubu  Bşk. Bahriye ÖGCEM son iki gündür sosyal medyada gündem olan video ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı.
şanlıurfa araç kiralama