17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı

Merkez Bankası Eylül ayı faiz rakamlarını açıkladı. Faizde indirime gidildi. Yüz baz puan indirilerek faiz yüzde 12’ye çekildi.
EKONOMİ - Eylül 22, 2022 2:11 pm A A
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz rakamlarını açıkladı. Faiz yüzde 12’ye çekilerek faiz indirimine gidildi.

Uzun bir aradan sonra geçen ay Merkez Bankası sürpriz yaparak para politikası faizini 100 baz puan indirmişti. Aylar sonra yüzde 14 olan politika faizi yüzde 13’e gerilemişti.

Ekonomistler faiz kararının nasıl olacağı konusunda farklı görüşler beyan etmişti. Kimi ekonomistler faizin bu ay sabit bırakılacağını savunurken kimi uzmanlar ise faizde bu ayda indirime gidileceğini belirtiyordu.

kemeravm.gif

Bu haber 280 kez okundu.
EKONOMİ - 2:11 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Eski Bahçekaya Yeni Meydan Ve Mahalle Konağına Kavuştu
  İnegöl Belediyesi, Eski Bahçekaya Mahallesinde kullanım ömrünü tamamlamış olan eski mahalle konağını yıkarak burada hayırseverlerin de katkılarıyla yeni ve modern bir Mahalle Konağı yaptı. Meydan düzenlemesi ile yollarda parke taşı kaplamasının da yapıldığı Eski Bahçekaya’da meydan ve Mahalle Konağı düzenlenen törenle hizmete girdi.
 • 02
  TOKİ’den Son Dakika Uyarısı Başvurunuz İptal Olmasın
  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi. Bakanlık, başvuruların iptal olmaması için gerekli uyarıları yaptı.
 • 03
  Altın sert düştü !
  Altın fiyatları değer kaybetmeye tüm hızıyla devam ediyor. Ons altında yaşanan düşüş, gram altın fiyatlarını da vuruyor. Peki altın ne kadara düştü.
 • 04
  Mustafa Durmuş’un acı günü !
  Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş’un dedesi sanayi eşraflarından Şükrü Ak vefat etmiştir.
 • 05
  Botaş doğalgaza zam hazırlığında !
  BOTAŞ, ekim ayında sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza yüzde 10 üzerinde zam hazırlığı yaptığı öğrenildi.