-1° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Mesudiye Mahallesinden gelen bu taleplere kulak verin !

Saadet Partisi Mesudiye Mahalle Başkanı Murat Bacak, Birlik Sokak ile İnegöl Caddesi kesişimindeki tehlikeye dikkat çekerek sorunun çözülmesi adına çağrı yaptı.
GENEL - Giriş : 03.12.2022 20:05 - Güncellenme : 03.12.2022 20:05 A A

Birlik Sokak üzerinde yapılan kaldırım çalışması nedeniyle yolun daraldığını belirten Saadet Partisi Mesudiye Mahalle Başkanı Murat Bacak, araçların İnegöl Caddesine çıkarken dönüşlerde karşı şeride geçerek trafiği tehlikeye attığını bildirdi.
Bacak, “Bölgede bulunan elektrik direği de yolun işlevini bozarak daraltıyor. Mahalle muhtarımız, sorunu çözmek için belediyeye, belediye yetkilileri ise Limak’a başvuru yapmış ama sonuç alamamış” dedi.
Murat Bacak açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
BÖLGE YOĞUN AMA KALDIRIM ÇALIŞMASI NEDENİYLE YOL DARALTILDI
“Saadet Partisi Mesudiye Teşkilatı olarak bugünkü basın açıklamamızda, kazalara ve ölümlere sebebiyet verebilecek Birlik Sokak’ın İnegöl Caddesi’ne bağlandığı bölgeden bahsedeceğiz. Öncelikle dikkat çekmek istediğimiz husus, İnegöl Belediyesi tarafından yapılan kaldırım çalışması sonucu oluşan yol daralması olacak. Birlik Sokak üzerinde belediyenin kaldırım çalışması yapması sonrasında eski kaldırım genişletilerek yol daraltıldı. Birlik Sokak bitiminden İnegöl Caddesi’ne bağlanan nokta ise tam bir kesişim bölgesi aynı zamanda kamyon mecburi yönü. Pazar girişi, Şibali yolu, Alanyurt bağlantı yolu gibi çok sayıda etken nedeniyle bölgede ciddi araç-yaya trafiği var. Kanal İnegöl’ün de aktif kullanılmaya başlamasıyla birlikte yoğunluk daha da artacak.”
MUHTARIMIZ BELEDİYEYE BAŞVURMUŞ AMA..
“Yolun daraltılmasıyla birlikte özellikle kamyonlar İnegöl Caddesi’ne çıkarken virajı alamadığından dolayı karşı şeride geçerek dönüş yapıyor. Bu da kesişim noktasında olası kazalara sebebiyet veriyor. Canlar yanmadan, konu ile alakalı muhtarımız durumu fark etmiş ve belediyeye bildirmiş. Belediyeden gelen yetkililer ise konunun karayolları nezdinde olduğunu ve belediyenin çözebileceği bir durum olmadığını ifade etmiş.”
ELEKTRİK DİREĞİNİN KALDIRILMASI GEREKİYOR
“Yine tam sokak ve cadde kesişiminde bulunan elektrik direği de dönüşe engel olmakta üstelik yeni kaldırım çalışmasında da elektrik direği kaldırım içerisine alınmış. Belediye yetkilileri, konu ile alakalı Limak’a da başvurmuş ama elektrik direğinin kaldırılması için para talep edilmiş.”
KAZALARIN ÖNLENMESİ ADINA EN KISA ZAMANDA ÇALIŞMA BAŞLATILMALI
“Buradan Saadet Partisi Mesudiye Teşkilatı olarak ilçemizin yöneticilerine çağrı yapmak istiyoruz. Muhtarımız, esnafımız ve mahalle sakinlerimiz bölgede oluşabilecek kazalar nedeniyle tedirgin. Yapılan çalışmalarda ve uygulamalarda problem var. Vatandaşımızın serzenişine kulak verin ve bölgede kazaları önleyecek çalışmayı en kısa zamanda başlatın. Bizler konunun takipçisi olacağız. Saygılarımla.”

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 450 kez okundu.
GENEL - 8:05 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yeni ustaları yetiştirecekler
  İMEP kapsamında usta öğreticilik kursunu tamamlayan 180 kursiyer, yeni ustalar yetiştirecek.
 • 02
  Şubat ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi
  İnegöl Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. 5 gündem maddesinin masaya yatırıldığı mecliste 2 madde komisyona havale edilirken 3 gündem maddesi oylanarak kabul edildi.
 • 03
  LPG’ye zam bekleniyor
  LPG’ye cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 7 kuruşluk zam bekleniyor.
 • 04
  Motorine bir indirim daha geliyor !
  Motorin fiyatlarına 2 Şubat Perşembe gece yarısından itibaren 1 lira 2 kuruş indirim bekleniyor.
 • 05
  Erdoğan, EYT için tarih verdi
  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar kapsamında emekliliğe hak kazanan vatandaşlarımıza, ilk aylıkları şubat ya da mart gibi bağlanabilir” açıklamasını yaptı.