30° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Mevsimlik İşçiler Unutulmadı !

İlçedeki tarım alanlarında çalışmak üzere şehir dışından gelen tarım işçilerinin yaşam standartlarını yükseltmek için yaşam alanlarına seyyar banyo ve tuvalet kuruldu.
GENEL - Haziran 24, 2020 6:37 pm A A

İnegöl’de tarımsal faaliyetlerde çalışmak üzere farklı illerden gelen mevsimlik tarım işçilerinin yaşam standartlarının iyileştirilmesi amacıyla AFAD İl Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü, İnegöl Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü aracılığıyla seyyar banyo ve tuvaletler temin edildi.

3×7 metre ebatlarında olan ve içerisinde banyo, tuvalet bulanan 2’şer adet konteyner, Cerrah ve Şipali mahallemizde bulanan mevsimlik işçilerin yerleşkesine kurularak teslim edildi.


Bu haber 720 kez okundu.
GENEL - 6:37 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Oryantrin’de sezon tescillendi !
  Panndemi süresi nedeniyle Türkiye Oryantiring Federasyonu, 2019-2020 sezonunun müsabakalar tamamlanamadan tescillenmesine karar verdi. İnegöl Belediyesi DOSTUM Oryantiring Takımı, bu sonuçlarla sezonu 5 Türkiye derecesi ile tamamlamış oldu.
 • 02
  3 Bölgede yıkım çakışmaları gerçekleştirildi !
  İnegöl Belediyesi 3 ayrı noktada kaçak yapı, tehlike arz eden metruk yapı ve bir kamu binasının yıkımını gerçekleştirdi.
 • 03
  Üreten kadınlara Büyükşehir desteği !
   Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’daki kadın kooperatiflerinin ve üreten kadın derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Türk toplumunda kadının ayrı bir yeri olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, üreterek ülkesine ve ailesine katkı sunan kadınların desteklenmesinin de bir o kadar önemli olduğunun altını çizdi.
 • 04
  İkinci el otoda neler oluyor ?
  Ağustos ayı sonunda yapılan ÖTV düzenlemesiyle birlikte artan yeni otomobil fiyatları, 2. el otomobil pazarına da yansıdı. 
 • 05
  O süre 2 ay uzatıldı !
  Adalet Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında açık cezaevinde bulunan hükümlülerin izin sürelerinin 2 ay daha uzatıldığını bildirdi.